Bura u Španiji: Umesto VAR-a, sudija svirao kraj!

Haime Mata je burno protestovao kod arbitra, ali umjesto pregledanja snimka - zaradio je žuti karton. Donio je bod svom timu na gostovanju u Bilbaou, ali možda je mogao i sva tri...

VAR tehnologija je od ove sezone uvedena u Španiji kako bi se smanjila mogućnost grešaka arbitara, ali neki od njih su prosto "tvrdoglavi" na video provjere.

Iskusila je to fudbalska reprezentacija Srbije u meču protiv Švajcarske kada Feliks Brih nije vidio ništa sporno u "zagrljaju" Fabijana Šera i Aleksandra Mitrovića, pa to nije želio da provjeri na usporenom snimku, ali i Hetafe na "matine" gostovanju u Bilbaou...

Igrao se 94. minut kada je Haime Mata sa dvije ruke zadržan na drugoj stativi poslije kornera, arbitar Ignasio Viljanueva nije vidio ništa sporno, a koji trenutak kasnije - KRAJ!

Nisu ni stigli igrači Hetafea da protestuju kod njega, u TV prenosu nije došlo ni do "reprize" sporne situacije, a glavni sudija je pokazao da je meč završen. Tek poslije toga Mata je "skakao" oko Viljanueve, snimak je pokazao opravdano, a iako je utakmica završena Mata je dobio žuti karton.

"Ovo je bio čist penal, ne mogu da vjerujem da nisu pregledali", kazao je ljutiti Haime Mata poslije meča za "BeIn Sports".

Madriđani su tako ostali bez šanse za možda i tri boda: Atletik Bilbao - Hetafe 1:1 (0:0).

Ekipa iz Baskije je do vođstva došla u 67. minutu golom Nolaskoaina, koji je ušao samo koji minut ranije, da bi Haime Mata uzvratio u 77. minutu.

Hetafe je do kraja susreta bio bolji i mogao je možda i do trijumfa da je VAR tehnologija bila korištena na pravi način, dok Bilbao nastavlja sa "remijima" ove sezone kojih ima već osam, te uz jednu pobjedu to znači mjesto u grupi koja se bori za opstanak.