Cedevitin "spori" start, i Pulenovo ubrzanje

Cedevita u Zagrebu pobijedila Krku i probila se na četvrto mjesto ABA lige.

ABA LIGA 9 kolo Cedevita - Krka 104:75 Izvor: MN PRESS

Cedevita je do pete pobjede u ABA ligi stigla bez mnogo muke protiv Krke 104:75 (19:21, 30:14, 27:20, 28:20), u devetom kolu regionalnog takmičenja.

Zagrepčani su imali problem sa ekipom iz Novog Mesta samo u prvoj četvrtini. Krka je većim dijelom te deonice bila u vođstvu i na kraju ju je okončala sa dva poena prednosti.

Ali, to je bilo sve od gostiju, koji su potpuno demolirani u narednih 20 minuta. Doduše, Krka je u 12. minutu imala i "plus pet" 26:21, a onda je stala. Serijom 14:0 ili 18:3 domaćin je okrenuo vodenicu na svoju stranu, a za Slovence više nije bilo povratka u meč.

Krka je doživjela šesti poraz i uz tri trijumfa nalazi se pri dnu tabele. Cedevita je stigla do važne pobjede, jer je sada opet među prva četiri tima, s tim što je iz te grupe istisnula jednog od glavnih konkurenata, Partizan.

Nezadrživ je bio Džejkob Pulen!

Amerikanac sa gruzijskim papirima bio je centralna figura meča. Plejmejker Cedevite zatrpavao je koš Krke iz svih pozicija, doduše pomalo zapostavljajući ulogu plejmejkera, što mu sigurno niko nije zamjerio.

Jer, postigao je 41 poen, uz šut za dva 10/11, za tri 5/8 i slobodna bacanja 6/7. Impresivno.

Vrlo dobri su bili Andrija Stipanović sa 17 i Eldžin Kuk sa 20 poena. Kod gostiju se istakao Paolo Marineli sa 14 poena.

Mornar - Igokea 21.00

TABELA: Zvezda 9-0, Mega 7-2, Budućnost 6-2, Cedevita 5-4, Partizan 4-5, FMP 4-5, Zadar 3-5, Igokea 3-5, Krka 3-6, Olimpija 3-6, Cibona 3-6, Mornar 2-6.