LE: Betis prošao u nokaut fazu, tinejdž Arsenal

Tim iz Sevilje je pobjedom nad Olimpijakosom osigurao plasman među 32 ekipa evropskog takmičenja. Unai Emeri na teren poslao Arsenalove klince u Kijevu.

U Grupi F je pred pretposljednje kolo grupne faze Lige Evrope bilo veoma neizvjesno jer su tri tima ravnopravno konkurisala za prolazak u narednu rundu takmičenja, iako je Betis bio u najpovoljnijem položaju s obzirom na bod viška u odnosu na Milan i atinski Olimpijakos.

Ali, pobjedom nad Grcima, Andalužani su ovjerili prolaz!

Već u 18. minutu mogao je seviljski tim da stigne do vođstva, ali je sjajno reagovao golman Atinjana Žoze Sa, koji je odbranio penal Serhiju Leonu, a potom što se lopta odbila napadaču Betisa i drugi udarac sa pet metara.

Ipak morao je Portugalac da vadi loptu iz mreže poslije udarca Serhija Kanalesa sa ivice šesnaesterca u 39. minutu - 1:0 što je bilo dovoljno Andalužanima za tri boda i prolaz u narednu rundu takmičenja.

A tamo će vjerovatno biti i Milan, ako uspije da u Pireju u posljednjem kolu ostane neporažen.

Milanisti su večeras poveli protiv Didelanža, pa gubili sa 1:2, da bi gosti sa DVA AUTOGOLA praktično sami sebe pobijedili. "Rosoneri" su do kraja čak i kompletirali "petardu" (5:2) u najubjedljivijem susretu ove večeri uz šesticu Sportinga protiv Karabaga (1:6).

Nakon što su pobjedom nad Spartakom iz Trnave (3:1) u prošlom kolu na "Maksimiru" osigurali evropsko proljeće poslije skoro pet decenija, fudbaleri Dinama su rasterećeni stigli u Istanbul na megdan Fenerbahčeu i podijelili bodove - 0:0.

Turski tim je ovim remijem takođe "ovjerio" zimovanje u Evropi, s obzirom da ima četiri boda prednosti pred slovačkim Spartakom pred posljednje kolo grupne faze.

Arsenal je takođe mnogo ranije obezbijedio nokaut fazu pa je sa mladim timom gostovao ukrajinskoj Vorskli, ali ne u Poltavi već u Kijevu jer je susret zbog proglašenog ratnog stanja premjestila UEFA.

"Tobdžije" su već od 11. minuta stekli prednost prvim pogotkom tinejdžera Emila Smita Roua, na njegovom debiju u seniorskom timu, da bi 15-ak minuta kasnije Aron Remzi povisio na 2:0 iz jedanaesterca nakon što je oboren u kaznenom prostoru.

Za konačnih 0:3 u finišu prvog dijela postarao se drugi tinejdžer Džozef Vilkok.

GULBRANDSEN NE GOTIVI "SVOJE"

U Lajpcigu su dva red Bula bili blizu "bratske" podjele bodova da bi u 89. minutu Fredrik Gulbrandsen donio pobjedu Salcburgu (2:3), a slično je bilo i u večerašnjem dvoboju dva Red Bula u Austriji.

Mnogi su se s pravom pitali šta će se dogoditi na meču dva kluba kompanije energetskog pića koje "daje krila" s obzirom da se Nijemci bore za prolaz sa škotskim Seltikom, a Salcburg je prebrinuo sve brige oko evropskog proljeća.

Ipak, popusta za "svoje" nisu imali Austrijanci, a ponovo je čovjek odluke bio Fredrik Gulbrandsen u 74. minutu!