LE: Šou Jovića u Frankfurtu, Žiru uništio PAOK

Ajntraht iz Frankfurta zadržao maksimalan učinak u Ligi Evrope uz dva pogotka Luke Jovića. Čelsi rutinski savladao PAOK, ali Aleksandar Prijović i društvo i dalje imaju šansu za prolazak dalje.

Ekipa Adolfa Hitera u sjajnoj je formi na oba fronta. Ajntraht Frankfurt treći je u Bundesligi, a još bolje igraju u Ligi Evrope, gdje su upisali pet pobjeda iz isto toliko mečeva.

Prolazak u nokaut fazu je definitivno obezbjeđen još u prošlom kolu, ali je “srpska kolonija” u četvrtak uveče uzela i peti “skalp” savladavši Olimpik Marsej rezultatom 4:0 u meču grupe H.

Poslije samo 60 sekundi igre na semaforu je već stajalo 1:0!

Mijat Gaćinović promiješao je odbranu Marseja poslije kornera i šutirao, a nakon odbrane Pelea srpski reprezentativac Luka Jović našao se na pravom mjestu i sa samo nekoliko metara poslao loptu u mrežu.

Ekspresni pogodak Ajntrahta uzdrmao je fudbalere u bijelim dresovima, a posebno Luiza Gustava, koji je u 17. minutu napravio katastrofalnu grešku.

Brazilac je pod pritiskom ispred svog šesnaesterca pokušao da vrati loptu svom golmanu, ali je to uradio vrlo neprecizno i ona je umjesto u Peleovim nogama završila u praznoj mreži.

I to nije bio kraj Marsejevim mukama. U drugom poluvremenu viđen je još jedan autogol – ovog puta nesrećnik je bio Mitroglu.

Za potpuni debakl prošlogodišnjeg finalste Lige Evrope pobrinuo se Luka Jović!

Jović prvi strijelac Lige Evrope

Jović se sa dva pogotka protiv Marseja probio na prvo mjesto liste strijelaca u Ligi Evrope, koje dijeli sa Munadom Daburom iz Salcburga. Obojica su postigla po pet golova.

Još jednom je odlično ispratio akciju i dodavanje Halera u šesnaesterac, a za peti pogodak u Ligi Evrope bio mu je dovoljan samo jedan dodir lopte. Svoj doprinos pobjedi Ajntrahta dao je i Filip Kostić koji je ušao s klupe u drugom poluvremenu, dok je na drugoj strani svih 90 minuta odigrao Nemanja Radonjić.

Za malo iznenađenje u ovoj grupi pobrinuo se Apolon koji je na svom terenu savladao Lacio rezultatom 2:0.

Gosti iz Rima obezbijedili su prolaz u nokaut fazu pa su na ovom meču nastupili bez većine prvotimaca, između ostalog i bez Sergeja Milinkovića-Savića koji nije bio ni u protokolu.

Kiprani su to iskoristili i upisali prvu pobjedu u Ligi Evrope ove sezone, a drugi pogodak na utakmici postigao je bivši fudbaler Partizana Saša Marković.

Čelsi je nastavio dominaciju u Grupi L i sa 4:0 demolirao solunski PAOK, za kojeg je prvo poluvrijeme odigrao srpski reprezentativac Aleksandar Prijović.

Veliki posao za kombinovanu ekipu Mauricija Sarija obavio je Olivije Žiru, koji je prvo izborio prekršaj za crveni karton Kačeridia već u sedmom minutu, a onda sa dva pogotka praktično rješio pitanje pobjednika.

Ukazanu priliku iskoristio je i mladi Hadson-Odoi i povisio u drugom poluvremenu na 3:0, a sjajno veče za “plavce” zaokružio je Alvaro Morata pogotkom samo nekoliko minuta poslije ulaska u igru.

Zanimljivo je da PAOK uprkos ovom visokom porazu i samo jednoj ostvarenoj pobjedi i dalje ima šansu za prolazak dalje.Prijoviću i društvu potrebna je bilo kakva pobjeda protiv BATE-a u posljednjem kolu, uz poraz MOL-a od Čelsija.

Sve tri ekipe bile bi izjednačene iza londonskog kluba, a s obzirom da bi imali isti broj bodova (6) u međusobnim duelima, gledala bi se gol-razlika koja bi poslije pobjede nad BATE-om bila na strani grčkog kluba.

Veliki preokret napravio je Bešiktaš u kojem nastupa srpski reprezentativac Adem Ljajić.

Turska ekipa gubila je na poluvremenu 0:2 od Sarpsborga zahvaljujući jeftinim pogocima na početku meča, ali je u nastavku stigla do velikog preokreta i trijumfa 3:2.

Čovjek odluke bio je Džermajn Lens koji je smanjio na 2:1, a potom, poslije izjednačujućeg gola Vagnera Lova, u posljednjem minutu meča donio pobjedu Bešiktašu.

Ekipa iz Istanbula ovim trijumfom zauzela je drugo mjesto u Grupi I, u kojoj će se putnici u nokaut fazu znati tek nakon posljednjeg kola. U najboljoj poziciji je Genk sa osam bodova, zatim slijede Bešiktaš sa sedam, Malme sa 6 i Sarpsborg sa pet bodova.