Olimpijakosu "stop" u Litvaniji

Na vidiku je bila četvrta pobeda crveno-belih zaredom, ali u drugom poluvremenu su potpuno zaustavljeni.

Košarkaši Žalgirisa stavili su tačku na "rasprodaju" bodova u svojoj dvorani.

Posle pomalo neverovatnih 0-5 kod kuće u prvih devet kola (imali su istovremeno 3-1 u gostima), prošlosezonski učesnik Fajnal fora Evrolige uspeo je da poveže dve pobede i sada već može da se nada plasmanu u Top 8.

Kao i prošle nedelje protiv Armanija, bila je to teška utakmica, koju su izabranici Šarunasa Jasikevičijusa dobili zahvaljujući odličnoj odbrani u drugih 20 minuta - 83:75 (19:29, 21:19, 20:11, 23:16).

Olimpijakos je dominirao u prvoj četvrtini, kada je šutirao trojke 7/9 (sam Printezis 4/4), da bi na poluvremenu efikasnost Pirejaca van linije 6,75 metara pala na 10/16, a na kraju na 13/26. Za čitavo drugo poluvreme postigli su manje poena nego u prvoj četvrtini.

Najbolji kod Žalgirisa bili su Marius Grigonis (19p) i Nejt Volters (14p, 7sk, 6as), a na drugoj strani Jorgos Printezis sa 18. Nikola Milutinov je za 20 minuta u igri sveden na četiri poena i pet skokova.

Žalgiris - Olimpijakos 83:75 Evroliga 2018 11. kolo
Izvor: Youtube/Euroleague Basketball

Makabi je pod vođstvom novog trenera Janisa Sferopulosa konačno pokazao "znake života".

U prethodnom kolu deklasirao je Bajern (95:71), a u četvrtak serijom od 8:0 između 37. i 39. minuta došao do pobede nad Darušafakom u Istanbulu - 71:73.

Domaćin je imao "plus 14" početkom poslednje četvrtine (65:51) i već se potajno radovao drugoj pobedi ove sezone.

Makabi je to prvo sveo na 66:65, a posle koša Reja Mekaluma za 68:65, redom su od gostujućih košarkaša pogađali Kendrik Rej (trojka), Anđelo Kalojaro i na kraju Skoti Vilbekin.

Bek koji je proletos doneo Darušafaki trofej Evrokupa i plasman u Evroligu, ovog puta je trojkom za 68:73 praktično rešio pitanje pobednika, na štetu kluba za koji je nastupao pune tri sezone.

Vilbekin je generalno odigrao loše (šut 1/9 za dva, trojke 3/8) i jedva je ušao među pet igrača Makabija sa dvocifrenim brojem poena. Reprezentativac Izraela Džon Dibartolomeo sa 13 poena je stao na čelo liste strelaca, dok je kod Darušafake prednjačio centar Majkl Erik sa 20.

Panatinaikos - Fenerbahče 20.30

TABELA: Fenerbahče 9-1, CSKA 9-1, Real 8-2, Efes 8-2, Olimpijakos 6-5, Armani 6-5, Barselona 6-5, Panatinaikos 5-5 (plej-of), Žalgiris 5-6, Bajern 5-6, Himki 4-7, Gran Kanarija 4-7, Baskonija 3-7, Makabi 3-8, Budućnost 3-8, Darušafaka 1-10.