Stop za Denver i Jokića, Bogdan i Bjelica zapaženi

Šarlot je zaustavio Nagitse poslije sedam pobjeda u nizu, uz povredu Milsapa. Sakramento slavio u Klivlendu

Denverov niz od sedam mečeva bez poraza je prekinut. Zaustavili su ih Šarlot Hornetsi pred njihovom publikom u noći između petka i subote - 113:107.

Nagitsima je to osmi poraz ove sezone, uz 17 pobjeda, dok su "stršljenovi" upisali 12. trijumf.

Denver je poslije vođstva domaćina (40:28 u drugoj četvrtini) uhvatio priključak u drugom poluvremenu, ali je Šarlot ipak uspio da sačuva prednost do kraja meča.

Nikola Jokić ostvario je "dabl-dabl" učinak - 16 poena, 11 skokova, a imao je i šest asistencija, ukradenu loptu, četiri izgubljene i dve blokade. Ipak, šut ga nije najbolje služio.

Za 33 i po minuta na terenu iz igre je pogodio šest od 18 šuteva, dok je veoma loš bio za tri poena - 0/6.

Nikola Jokić
Izvor: Youtube/House od Highlights

Kemba Voker bio je najefikasniji u redovima Hornetsa sa 21 poenom, šest skokova i osam asistencija, a veoma značajnu rolu odigrao je i veteran Toni Parker.

Francuz je na parketu proveo nešto više od 22 minuta i postigao je 19 poena, a imao je četiri skoka, tri asistencije, dvije ukradene lopte i blokadu.

Kod Nagitsa najbolji je bio Džamal Marej sa 20 poena, Malik Bizli i Pol Milsap ubacili su po 16, dok je Huančo Ernangomez meč završio sa 15 poena i 10 skokova.

Denver je osim poraza ostao na neko vrijeme i bez Milsapa, koji je polomio palac na nozi.

Milsap
Izvor: Youtube/NBA Access

Za razliku od Jokića, dvojica srpskih igrača iz redova Sakramenta imala su uspješno veče.

Bogdan Bogdanović i Nemanja Bjelica imali su važne uloge u trijumfu Kingsa protiv Klivlenda - 129:110.

Bogdanović je upisao 15 poena (šut iz igre 7/18, šut za tri poena 1/5), a imao je i po četiri skoka i asistencije za 23 minuta u igri.

Bjelica je bio starter i pola sata na parketu postigao je 13 pogodaka (šut iz igre 6/8, šut za tri poena ½), uz četiri skoka, dvije asistencije i izgubljenu loptu.

Sakramento, kome je to bila 13. pobjeda u sezoni uz 11 poraza, predvodio je Dearon Foks sa 30 poena, uz 12 asistencija.

U redovima Klivlenda (skor 5-20) istakao se Džordan Klarkson sa 26 poena.