Borac m:tel poveo, pa stao

Banjalučki odbojkaši bez bodova u Gacku.

Gacko Borac m:tel 3:1 odbojka Premijer liga BiH 9. kolo Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević
Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Odbojkaši banjalučkog Borca m:tel odlično su otvorili gostovanje u Gacku, riješili prvi set u svoju korist rezultatom 25:22, ali onda su stali i dozvolili domaćinu da slavi u naredne tri dionice i dođe do pobjede 3:1.

Gačani su, nakon lošeg prvog seta, preuzeli sve u svoje ruke, te prilično ubjedljivo stigli do tek druge prvenstvene pobjede. Bilo je 25:17, 25:21 i 25:15.

Najuzbudljiviji meč odigran je u Kalesiji, gdje je bijeljinski Radnik slavio 3:2 i tako zabilježio peti uzastopni prvenstveni trijumf, a domaću Bosnu ostavio na začelju tabele.

Problema nisu imale dvije vodeće ekipe, Mladost i Kakanj 78.

U brčanskom derbiju, Mladost je kao gost poprilično lako maksimalnim rezultatom 3:0 (12:25, 16:25, 21:25) porazila Jedinstvo, dok su Kakanjci identičnim rezultatom slavili protiv Modriče pred svojim navijačima (25:16, 25:16, 25:19).

Domaljevac je bio uspješniji od Majevice takođe 3:0 (25:19, 25:18, 25:17).

Mladost je i dalje lider bez izgubljenog meča, a prate je Kakanj 78 i Domaljevac.