Borac m:tel deklasirao Leotar

Rukometaši Borca m:tel sa ubjedljivih 34:19 savladali goste iz Trebinja.

Premijer liga BiH rukomet - Borac - Leotar 34:19 Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Crveno-plavi bili su “loši domaćini” ekipi Leotara koju su savladali sa 15 golova razlike i upisali četvrtu pobjedu u Premijer ligi BiH.

Borac – Leotar 34:19 (13:6)

Rukometaši Borca su poslije deset minuta igre protiv trećeplasirane ekie na tabeli napravili dva gola razlike, koje su Trebinjci nakratko anulirali, da bi nakon 20 minuta igre Borac imao prednost 6:4.

Uslijedio je period odlične igre Borca koji je povisio na 9:4, a potom je ekipa Mirka Mikića sačuvala lijepu prednost do kraja prvog poluvremena, bilo je 13:6.

Odličnim startom na početku drugog dijela Borac je povisio na 16:6 i održavao tu prednost. U takvoj situaciji Mikić je odmorio Subotića na golu i ubacio Beširevića, a pružio je i priliku mladim igračima koji nisu imali veliku minutažu, poput Bubića i Dragičevića.

Borac je na kraju upisao trijumf rezultatom 34:19, a najzaslužniji za to bili su Rađenović sa sedam, te Unčanin i Dakić sa po pet golova. Treba istaći i Subotića koji je upisao deset odbrana.

Na drugoj strani, bolji od ostalih bili su Draganić i Janković sa po četiri gola.