Everton oteo Votfordu trenera, strelca i bodove

Fudbaleri Votforda u manje od tri minute postigli dva gola za preokret protiv Evertona, ali su “karamele” golom Dinjea u 96. minutu izvukle remi na Gudisonu.

Poslije trenera Everton je “oteo” Votfordu napadača i strijelca, a u sudijskoj nadoknadi i bodove.

Poslije dramatičnih pet minuta u kojima smo vidjeli dva pogotka i promašen penal Votford je stigao do preokreta i imao tri boda u džepu sve do 96. minuta kada je Dinje iz slobodnjaka sačuvao čast Gudisona.

Everton – Votford 2:2

Marko Silva stigao je ljetos na klupu Evertona, ali su pregovori počeli šest mjeseci ranije, bez znanja kluba tako da je rastanak bio buran, a navijači Votforda i u ponedjeljak su pokazali šta misle o Portugalcu transparentom sa njegovim imenom sa crtežom zmije umjesto slova S.

Poslije Silve ka Gudisonu se ljetos uputio i Brazilac Rišarlison, a upravo on postigao je vodeći pogodak za Everton, za kojeg se do 63. mislilo da će odlučiti posljednji meč 16. kola Premijer lige.

“Karamele” su odigrale akciju u šesnaestercu gostiju, ni pomoćni ni glavni sudija nisu vidjeli da je Volkot u ofsajdu dirao loptu pored Gomeša i ona je stigla do Rišarlisona koji pogađa mrežu svog bivšeg kluba za vođstvo Evertona.

“Karamele” sui male prednost sve do 63. minuta, a onda je uslijedilo “ludilo” na Gudisonu poslije kojeg je profitirao Votford.

Gosti su stigli do izjednačenja uz mnogo sreće pošto se lopta poslije udarca Pereire odbila od stativu, a potom od defanzivca domaćih Kolmena i završila u mreži.

Samo tri minute kasnije šok na Gudisonu. Dukure je poslije centaršuta nadskočio nesrećnog Kolmena i preokrenuo na 2:1.

U samo pet minuta mogli smo da vidimo i treći pogodak. Kabesele je oborio Jerija Minu, ali Forster je nogom odbranio šut Sigurdsona po sredini gola i sačuvao svoju mrežu.

Samo 60 sekundi dijelilo je Votford od prve pobjede protiv Evertona na Gudisonu u istoriji, ali je Lukas Dinje iz slobodnjaka sa dvadesetak metara u šestom minutu sudijske nadoknade zatresao mrežu i donio bod “karamelama”.