Jokić vodio, Denver pobijedio

Nagitsi poslije dva poraza slavili protiv Memfisa. Trijumfovao i Sakramento, uz zapažene role Bogdanovića i Bjelice. Naigrali se i Marjanović i Teodosić u pobjedi Klipersa poslije produžetka

Denver je upisao pobjedu protiv Memfisa kod kuće (105:99) i to poslije dva vezana poraza.

Za Nagitse to je bio 18. trijumf ove sezone, uz devet poraza, a predvodio ih je Nikola Jokić.

Srpski igrač ostvario je "dabl-dabl" učinak, i to 17. ove sezone. Postigao je 27 poena (šut iz igre 9/14, šut za tri poena 1/2, slobodna bacanja 8/9) imao 12 skokova, uz šest asistencija, dve ukradene i tri izgubljene lopte za 38 i po minuta provedenih na parketu.

Jokić
Izvor: YouTube/House of Highlights

Kod Denvera istakao se i rezervista Monte Moris sa 20 pogodaka, šest skokova i pet asistencija, Džamal Marej postigao je 16, a Mejson Plamli završio je duel sa 12 poena i 10 skokova.

Kod Memfisa (skor 15-11) najbolji je bio Majk Konli sa 19 poena i šest asistencija.

Pobjedu je ostvario i Sakramento, ubjedljivu, na gostovanju u Čikagu - 108:89. Doprinos ukupno 14. trijumfu Kingsa dali su i srpski igrači.

Bogdan Bogdanović upisao je 16 poena (šut iz igre 6/13, šut za tri poena 3/8, slobodna bacanja 1/2), imao je osam skokova, tri asistencije i dvije ukradene lopte za pola sata provedenih na parketu.

Bogdanović

Nemanja Bjelica zabilježio je šest poena (šut iz igre 3/7, šut za tri poena 0/2), uz isti broj skokova, a imao je i dvije asistencije, blokadu, i tri izgubljene lopte.

Najefikasniji u redovima Kingsa, koji su ključnu razliku napravili u trećoj četvrtini (36:18), bio je Dearon Foks sa 25 pogodaka, dok je Vili Koli Stajn završio duel sa 11 poena i 16 skokova.

I preostali srpski igrači u NBA ligi, Miloš Teodosić i Boban Marjanović, radovali se u noći između ponedjeljka i utorka.

Ne samo zbog pobjede Los Anđeles Klipersa poslije produžetka nad ekipom Finiksa na gostovanju - 123:119, već i zbog toga što su imali veću minutažu nego na prethodnim mečevima ove sezone.

Teodosić je za 12 minuta u igri upisao osam poena (šut iz igre 3/6, šut za tri poena 1/3, slobodna bacnja 1/2), imao je skok i dvije asistencije, uz 3 izgubljene lopte.

teo
Izvor: Youtube/Z. Retro

Boban Marjanović je počeo utakmicu u startnoj petorci i za 16 i po minuta na parketu postigao je šest poena (šut iz igre 3/6), zabeležio osam skokova, dvije asistencije, blokadu i jednu izgubljenu loptu.

Marjanović

Klipersima je to bio 17. trijumf, uz devet poraza, a predvodili su ih Tobijas Heris sa 33 pogotka i Danilo Galinari sa 25 poena.

Kod Finiksa (skor 4-23), koji nije uspeo da sačuva osam poena viška četiri minuta prije kraja meča, najbolji je bio Deandre Ejton sa 20 pogodaka i 12 uhvaćenih lopti.

Pobjedu je ostvario i Dalas na gostovanju Orlandu (101:76), uz odličnu partiju Luke Dončića (sedam poena, 11 skokova, devet asistencija, ukradena lopta), dok je na drugoj strani najbolji bio Nikola Vučević sa osam poena, 16 uhvaćenih lopti, četiri asistencije, dvije ukradene i blokadom.

Golden Stejt je slavio protiv Minesote (116:108) predvođen Stefom Karijem, koji je upisao 38 poena, sedam skokova i šest asistencija, dok je Milvoki srušio Klivlend na gostovanju (108:92) bez pomoći Janisa Adetokunba.