Nemački predstavnik ostvario pobedu i ostao u trci za plasman u Top 16 Evrokupa, u okviru Zvezdine grupe.
Dok Partizan igra važan meč u Francuskoj i dok se Crvena zvezda mts priprema za meč odluke protiv Breše, počelo je pretposlednje kolo prve faze Evrokupa.
Jedna od prve dve utakmice odigrana je u Grupi A, u kojoj su beogradski crveno-beli i u kojoj je Ulm sačuvao šansu da se plasira u Top 16.
Nemački predstavnik pobedio je kod kuće goste iz Andore i na čelu sa bivšim bekom Partizana Patrikom Milerom stao uz rame Zvezdi u broju pobeda:
Ulm - Andora 88:80 (22:19, 21:24, 23:18, 22:19)
Eksplozivni Amerikanac postigao je 20 poena za četvrti trijumf svog tima, pred 4.000 gledalaca. Nemački tim će sada navijati za Brešu u sredu, sa nadom da će Italijani u dvorani "Aleksandar Nikolić" napraviti "brejk" i izjednačiti bar tri ekipe uoči završnog kola.
Plejmejker Andore Dilan Enis, nekadašnji "kec" Crvene zvezde, postigao je 17 poena, ali to nije bilo dovoljno da španski predstavnik ostane miran na drugom mestu i uoči poslednje runde.
Kada je u pitanju Partizanova grupa, u utorak će na terenu biti Valensija i Zenit i nije potrebno isticati da bi crno-belima tu bila korisnija pobeda gostiju, jer su bolji u međusobnom skoru protiv ruskogtima.
Parovi 9. kola
Grupa A
Ulm - Andora 88:80
u sredu
Zvezda - Breša 19.00
Monako - Galatasaraj 19.45
Tabela: Monako 6-2, Andora 5-4, Zvezda 4-4, Ulm 4-5, Breša 3-5, Galatasaraj 3-5
Parovi poslednjeg kola: Andora - Monako, Galatasaraj - Zvezda, Breša - Ulm
Grupa B
Tofaš - Limož 92:98
Gdinja - Alba 20.30
u sredu
Lokomotiva Kubanj - Cedevita 18.00
Tabela: Lokomotiva 7-1, Alba 6-2, Cedevita 5-3, Tofaš 3-6, Limož 3-6, Gdinja 1-7
Parovi poslednjeg kola: Cedevita - Tofaš, Alba - Lokomotiva, Limož - Gdinja
Grupa C
Asvel - Partizan 20.30
Valensija - Zenit 20.30
u sredu
Turk Telekom - Trento 18.00
Tabela: Valensija 6-2, Asvel 6-2, Zenit 4-4, Turk Telekom 3-5, Trento 3-5, Partizan 2-6.
Parovi poslednjeg kola: Zenit - Asvel, Trento - Valensija, Partizan - Turk Telekom
Grupa D
Torino - Ritas 20.30
u sredu
Uniks - Unikaha 17.00
Mornar - Skajlajners Frankfurt 19.00
Tabela: Unikaha 7-1, Uniks 7-1, Skajlajners Frankfurt 5-3, Ritas 3-5, Mornar 2-6, Torino 0-8.
Parovi poslednjeg kola: Ritas - Mornar, Skajlajners Frankfurt - Uniks, Unikaha - Torino