Micić ima poster iz Pireja, ali ne i pobedu!

Olimpijakos u uzbudljivoj završnici savladao Efes, iako je srpski plejmejker odigrao sjajan meč za goste.

Uzbudljiv početak evroligaškog kola u Atini.

U terminu prilagođenom fudbalskoj utakmici Olimpijakosa u Ligi Evrope, crveno-beli iz Pireja dočekali su u Dvorani mira i prijateljstva gosta iz Istanbula i ostvarili treći uzastopni trijumf pred svojim navijačima.

Plejmejker gostiju Vasilije Micić odigrao je još jedan odličan meč, ubacio 24 poena i u završnici atraktivno zakucao preko Zeka Ledeja, ali to nije bilo dovoljno za "brejk" njegovog tima.

Olimpijakos - Efes 88:81 (25:12, 23:34, 17:22, 23:13)

Srpski "plej", novembarski MVP, izjednačio je rezultat tim sjajnim zakucavanjem tri minuta pre kraja (79:79), ali njegov tim nije imao snage da se bori do kraja. Štaviše, bio je to poslednji pogodak turskog predstavnika iz igre.

Sa druge strane, Aksel Tupan, Ledej i Janis Strelnijeks doneli su grčkom timu vođstvo 85:80 i lišili Efes šanse da se još jednom vrati u meč, u kojem je odigrao sjajnu drugu četvrtinu. Micić je "vukao" tim, ubacio četiri trojke uz šest asistencija i potvrdio odličnu formu. Uz njega, raspucan među gostima bio je i Šejn Larkin, sa 20 poena.

Među domaćima je najefikasniji bio Tupan sa 19 poena, a zapažen učinak ostvario je i srpski centar Nikola Milutinov, sa 15 poena i devet skokova, koji su se ispostavili kao važan činilac trijumfa domaćih. Konačni odnos u uhvaćenim loptama bio je 41:26 u korist Olimpijakosa.

Osim francusko-srpskog tandema, još četvorica igrača Olimpijakosa imala su dvocifreni napadački učinak. Po deset poena postigli su i Vasilis Spanulis, Strelnijeks, Ledej i Jorgos Printezis...

Gran Kanarija - Budućnost 21.00

Tabela: Fenerbahče 11-1, Real 10-2, CSKA 10-2, Efes 8-4, Olimpijakos 7-5, Armani 6-6, Barselona 6-6, Žalgiris 5-6, Panatinaikos 5-6, Bajern 5-6, Baskonija 5-7, Gran Kanarija 4-7, Himki 4-8, Budućnost 3-8, Makabi 3-9, Darušafaka 1-10.