U dvoranu je došao obučen... hmmmm. Onda je "ovekovječio" Megija jednim od "kucanja" sezone. Na kraju, ispratio je Lejkerse sa 50 poena, 10 skokova i 11 asistencija. "Brada" je opet bio "Brada".

Harden Style

Scena 3

"Džejms Harden odlazi kući sa pobjedom i tripl-dablom"

Harden

"Branilac" MVP titule iz prošle sezone u svakom smislu obilježio je duel između Hjuston Roketsa i Los Anđeles Lejkersa, u kom je pored "kucanja večeri" priredio nezaboravnu predstavu publici u Teksasu: 50 poena, 10 skokova, 11 asistencija za pobjedu od 126:111 u kojoj je ekipi donio 14 poena prednosti za 36 minuta u igri.

HOULAL

"Brada" je šutirao 18/19 za jedan, 10/14 za dva i 4/12 za tri poena. Cijela petorka Lejkersa izvela je 22 slobodna bacanja.

Kada je na terenu pored Hardena "držao" i Klinta Kapelu, trener "raketa" Majk D'Antoni nije morao da brine za ishod meča, jer je stameni centar potpuno "zatvorio" reket, primoravao Lebrona Džejmsa i ostale na šuteve sa distance, pokupio 14 skokova, pritom ubacio 16 poena uz šut 7/13 iz igre i "vukao" ekipu do 21 poena razlike dok je bio u igri.

Igrao je 35 minuta.

Kris Pol pridružio se sa 14 poena i devet asistnecija u drugoj pobjedi Hjustona nakon serije od sedam poraza u devet mečeva do tada.

Kod gostiju, Džejms je ubacio 29 poena šutirajući 9/12 za dva i 3/6 za tri poena, a imao je i pet skokova i četiri asistencije u noći u kojoj je ekipa s njim ostala u minusu devet poena. Kajl Kuzma postigao je 24 poena iako je šutirao 1/5 za tri poena, dok je Lonzo Bol u neuspješnim pokušajima da zaustavi Hardena doprinio minusu od 21 poena za 35 minuta  na parketu pritom šutirajući 0/6 za tri poena.

SRBI ZAJEDNO DVA POENA

Istok: Toronto 23-7, Milvoki 18-9, Filadelfija 19-10, Indijana 18-10, Boston 17-10, Šarlot 14-13, Detroit 13-13, Orlando 13-15, Majami 11-16, Vašington 11-17, Bruklin 11-18, Njujork 8-21, Klivlend 7-21, Atlanta 6-21, Čikago 6-23.

Zapad: Denver 18-9, Golden Stejt 19-10, Oklahoma 17-9, L. A. Klipers 17-11, L. A. Lejkers 17-11, Memfis 16-11, Dalas 15-12, Sakramento 15-12, Portland 15-13, San Antonio 15-14, Nju Orlenas 15-15, Juta 14-15, Hjuston 13-14, Minesota 13-15, Finiks 5-24.

Košarkaši San Antonio Sparsa deklasirali su El-Ej Klipersa rezultatom 125:87 i tako upisali četvrtu uzastopnu pobjedu u potjeri za plej-of pozicijama na Zapadu.

Od jutros u jačoj od dvije konferencije prvoplasirane Denver Nagetse i pretposljednje Minesota Timbervulvse dijeli samo PET pobjeda.

Lamarkus Oldridž (27 poena, 12/14 iz igre) i Rudi Gej (21, 8/10) učinili su da "garbage time" počne već početkom drugog poluvremena, kada su šansu dobili i srpski košarkaši, Boban Marjanović i Miloš Teodosić.

Oni su se uklopili u opšte sivilo ekipe, koja je upisala peti poraz u posljednjih sedam mečeva i tako produbila krizu poslije impresivnog skora 9-1.

Marjanović je za devet minuta ubacio jedan od dva šuta, Teodosić za 12 minuta nijedan od četiri, pa je tandem "orlova" skupio ukupno dva poena.

Klipersi su u posljednjoj četvrtini postigli ukupno deset, a najefikasniji su bili Tobajas Haris sa 17 i Danilo Galinari i Ejveri Bredli sa po 15 poena.

KOKOŠKOV - DONČIĆ 2:0

Teksas, Arizona i Meksiko

Košarkaši Orlando Medžika pobijedili su Čikago Bulse rezultatom 97:91 u meču odigranom u Meksiko sitiju i tako prekinuli niz od tri poraza. Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Nikola Vučević sa 26 poena, dok je Di Džej Avgustin dodao 15. U ekipi Čikaga, koja je upisala 23. poraz, istakao se Zak Levin sa 23 poena.

Košarkaši Finiks Sansa iskoristili su drugi dolazak Dalas Meveriksa u Arizonu da prekinu seriju od deset poraza i pobijede rivala iz Teksasa drugi put ove sezone.

Poslije 121:100, ovog puta bilo je 99:89 za ekipu srpskog trenera Igora Kokoškova u kojoj i dalje nema povrijeđenog Devina Bukera.

Prve minute ove sezone odigrao je legendarni Dirk Novicki, koji je za šest minuta na parketu pokušao dva puta i jednom bio uspešan na oduševljenje klupe Dalasa, u čijim redovima je ponovo zapažen bio Luka Dončić (13 poena, 6/13, 5 skokova, 6 asistencija, 2 ukradene i 4 izgubljene lopte).

U sudaru prvog i trećeg pika sa ljetošnjeg drafta znatno lošiji bio je prvi, Deandre Ejton, koji je šutirao 3/13 iz igre protiv Deandrea Džordana i utakmicu završio sa sedam poena i pet skokova za 26 minuta.

Ti-Džej Voren bio je najbolji pojedinac sa 30 poena do kojih je došao sa 11 pogodaka iz 17 pokušaja. U Dalasu je najbolji bio Harison Barns sa 15 poena, Džordan je upisao 14 poena i 15 skokova.