Hoze Zorilja "gorela" i na kraju tugovala

Atletiko Madrid vodio 2:0, Valjadolid se vratio, izjednačio, ali je opet izgubio meč 16. kola Primere.

Atletiko je izjednačen sa Barselonom na vrhu tabele Primere. Oba tima imaju po 31 bod, ali šampion tek treba da odigra meč 16. kola, u kojem je u nedelju veliki favorit na gostovanju Levanteu.

"Jorgandžije" su preživele "fudbalski pakao" na stadionu Hoze Zorilja u Valjadolidu, iako ništa nije nagoveštavalo dramatičan kraj posle prvog poluvremena - 3:2 (2:0)!

Madriđani su golovima Nikole Kalinića u 26. i Antoana Grizmana iz penala u 45. minutu imali sigurno vođstvo i očekivalo se da će utakmicu rutinski privesti kraju.

Međutim, domaći fudbaleri imali su druge planove…

Kalero je posle kornera u 57. minutu odlično skočio i glavom matirao Jana Oblaka. Slovenac je samo šest minuta kasnije ponovo morao u gol po loptu. Ovaj put nespretno ga je savladao saigrač Saul, nakon gužve koja se stvorila posle još jednog kornera za Valjadolid.

Prekidi u zoni kaznenog prostora u subotu posle podne donosili su mnogo uzbuđenja. Tome svedoči da je poslednji pogodak na meču postignut nakon još jednog udarca iz ugla. Ovaj put pravi karambol u šesnaestercu doneo je sreću Atletiku, a najbolje se u 80. minutu snašao Grizman.

Tim Dijega Simeonea ovu prednost nije ispuštao do kraja…