Cedevita rasprodaje, ali i pobeđuje!

Mornar krajem treće četvrtine imao 16 poena prednosti, ali je ipak doživeo poraz pred svojim navijačima.

Mornar - Cedevita 102:103 ABA liga Izvor: MN PRESS

Posle dve utakmice ABA lige bez Vitora Benitea, Cedevita se pre nekoliko dana odrekla i Džejmsa Bela, ali je ostatak ekipe na gostovanju u Baru nadoknadio njegovih 15 poena, koliko je postizao u proseku.

Mornar je u 28. minutu vodio 78:62 i 81:65, ali je ipak doživeo šesti poraz u poslednjih sedam kola, dok je Zagrepčanima - koje bi uskoro mogao da napusti još jedan Amerikanac, Eldžin Kuk - ovo peta uzastopna pobeda!

Posle drame u finišu, Mornar - Cedevita 102:103 (27:25, 26:19, 33:34, 16:25)!

Barani će sa skorom 3-8 ostati na dnu tabele, a Cedevita sa 7-4 među prva četiri, ali sa maglovitom perspektivom za drugi deo takmičenja.

Čovek odluke bio je Džejkob Pulen, koji je nakon pomenutih "minus 16" za samo dva minuta ubacio 10 od svojih 30 poena, doneo Zagrepčanima priključak pred četvrtu četvrtinu (86:78), a 35 sekundi pre kraja ubacio je i trojku za vođstvo - 99:100.