Arsenal izgubio gde nije smeo, Čelsi preživeo!

Osam meseci Sautempton nije slavio na svom stadionu, čitavu 2018. godinu nije dao tri gola, a sve to uspeo je za 90 minuta protiv Arsenala.

Teško popodne za londonske klubove na samom jugu Engleske!

Čelsi je za pola sata postigao dva gola u akcijama u kojima je ključni čovek bio Eden Azar, da bi u poslednjih pola sata strahovali i za bod - međutim, uspeli su da "odole" protiv Brajtona (2:1), dok iste sreće nije bio i njihov veliki rival i konkurent Arsenal.

"Tobdžije" su gostovale Sautemptonu, jedinom timu koji ove sezone nije upisao pobedu na svom stadionu (osam meseci), ali tim novog menadžera Ralfa Hasenhitla je iznenadio.

Dani Ings je u prvom poluvremenu postigao dva gola glavom (20' i 44'), uspeo je Henrik Mkhitarjan (28' i 53') da izjednači rezultat, međutim iako nas je Arsenal ove sezone navikao na preokrete - ovoga puta nisu uspeli da ga izvedu...

Uspeo je Sautempton i treći put da povede!

Čarli Ostin je ušao sa klupe i u 85. minutu postigao treći gol na meču, a odbrana je do kraja susreta izdržala napade Arsenala - 3:2 za veliko slavlje na "Sent Merisu".

Ovo je bio prvi poraz tima Unaija Emerija još od avgusta i duela sa Čelsijem, tako da su im "plavci" zahvaljući golovima Azara i Pedra - danas pobegli na tri boda.

Dva tima su do ovog kola delila četvrtu poziciju Premijer lige, ali je i te kako jasno koliko je Arsenalova odbrana "ranjivija" što je Sautempton iskoristio veštije od Brajtona. Izuzetno loš meč imao je nemački golman Bernd Leno, povratak na teren će brzo hteti da zaboravi i iskusni Loran Košćelni…

Kapiten Arsenala je daleko od stare forme kada je bio jedan od najboljih štopera lige, a novi eksperimenti Emerija sada nisu dali rezultat.

Aleksander Lakazet ponovo je bio "poziv u pomoć" sa klupe, uspeo je da asistira Mkhitarjanu za izjednačenje, ali ni on ni Pjer Emerik-Obamejang nisu uspeli da zatresu mrežu Mekartija, koji je na kraju imao i manje posla od Lena.

Definitivno je jasno gde je potrebno "tobdžijama" da se pojačaju tokom januara ako žele da dogodine igraju Ligu šampiona.