Bizaran gol, pa goleada na "Olimpiku" (VIDEO)

Dva puta je Roma gubila, ali je oba puta uspjela da stigne i na kraju prestigne prednost rivala, te zabilježi 13. uzastopnu domaću pobjedu protiv Đenove.

Po pravom pljusku, publika na rimskom "Olimpiku" vidjela je i pravu kišu golova - ukupno pet.

Srećom po njih, tri u mreži Đenove, koja je dva puta vodila protiv Rome, ali na kraju nije uspjela da osvoji ni bod.

ROMA - ĐENOVA 3:2 (2:2)

Više od mjesec dana Roma je pokušavala da ostvari trijumf, nanizala pet utakmica bez pobjede, a za prekid crne serije nije mogla izabrati boljeg protivnika, s obzirom da ni Đenovljani ne briljiraju - već deset susreta ne znaju za slavlje, računajući sva takmičenja.

Već u prvom poluvremenu publika u Rimu vidjela je četiri pogotka, a prvi od njih može se slobodno nazvati biraznim.

Oskar Hiljemark odlučio se na dalekometni udarac, golman Rome Robin Olsen katastrofalno je reagovao, lopta mu je prošla kroz noge, Šveđanin je sporo reagovao i dopustio Kšištofu Pjonteku da se prišunja i bez problema postigne 12. ovosezonski gol, čime se ponovo osamostalio na prvom mjestu najboljih golgetera u Seriji A.

Ipak, uspjela je Roma brzo da se vrati nakon šokantno primljenog gola. Alesandro Florenci je izveo slobodan udarac, a defanzivac "vučice" Federiko Facio dobro je šutirao iz voleja i vratio stvari na početak.

Samo dva minuta kasnije, još jedna lopta završila je u Olsenovoj mreži.

Užasno je reagovala odbrana Rome nakon kornera, igrači Đenove kao na treningu ušetali su se u šesnaesterac domaćina, a Hiljemark je ovaj put bez problema smjestio loptu iza leđa sunarodnika na golu "vučice".

Ni tu nije bio kraj uzbuđenjima u prvom poluvremenu. U samom finišu brz kontranapad Rimljana rezultovao je novim izjednačenjem.

Džastin Klajvert je bez problema pretrčao znatno sporijeg Ervina Zukanovića i sjajno pogodio suprotni ugao za 2:2.

Početkom drugog poluvremena Čengiz Under promašio je stopostornu priliku, a već u narednom napadu Olsen je još jednom katastrofalno reagovao nakon šuta Darka Lazovića, ali srećom po Romu dosuđen je ofsajd nakon reakcije iz VAR sobe.

Nedugo zatim, novi gol, koji je ovaj put priznat.

Dobro su kombinovali ofanzivci Rome, lopte se dokopao Brajan Kristante i kaznio loše postavljenu odbranu gostiju, za prvo vođstvo Rimljana.

U 83. minutu isti igrač mogao je zaključiti ovu utakmicu, ali je nakon šuta Aleksandra Kolarova i odbitka, sa svega par metara pogodio stativu.

Mogli su i gosti do boda, rezervista Goran Pandev imao je dvije dobre prilike, ali je ostalo 3:2.

Bio je ovo posljednji današnji duel 16. kola, koje će u ponedjeljak nastaviti Atalanta i Lacio od 20.30, a zaključiti Bolonja i Milan u istom terminu, u utorak.