Ubedljiv poraz Budućnosti: Efes brojao do 106

Regionalni šampion vraća se iz Istanbula sa "minusom" od 38 poena.

Ubedljiv poraz Budućnosti: Efes brojao do 106 Izvor: MONDO/Filip Filipović

Još jednu nedelju "duplog" evroligaškog programa košarkaši Budućnosti počeli su neuspešno.

Na gostovanju u "Sinan Erdem" dvorani, ekipa Aleksandra Džikića gubila je dostižnom razlikom do poluvremena, a potom je tim Ergina Atamana odigrao furioznu treću četvrtinu i rešio pitanje pobednika.

Efes - Budućnost 106:68 (29:20, 20:21, 32:12, 25:15)

Srpski plejmejker Vasilje Micić dobio je uoči utakmice priznanje za najboljeg igrača Evrolige u novembru, a njegov tim se do kraja večeri učvrstio na visokoj, četvrtoj poziciji tabele.

Pogotkom Alena Omića, centra Podgoričana, gosti su i u 25. minutu zaostajali pristojnih šest poena "minusa" (59:53), ali su usledili poeni Rodriga Boboe i Adrijana Moermana, kojim je Efes krenuo u odlučujuću seriju, a Budućnost je naredni pogodak postigla tek u četvrtoj deonici.

Efes je tada vodio prevelikih 81:53, posle serije 22:0!

Najefikasniji među domaćima bili su Boboa sa 22 poena, Brok Motum sa 17 i Krunoslav Simon sa 15 poena. Micić je završio meč sa sedam poena (bez promašaja iz igre) i pet asistencija, uz tri skoka.

U redovima crnogorskog tima najefikasniji je bio krilni centar Erl Klark, sa 21 poenom. Osim njega, dvocifreni su bili Koti Klark (12) i Edvin Džekson (11).

Budućnost ni u ovoj utakmici, dva dana pred meč protiv Fenera, nije mogla da računa na Nikolu Ivanovića...

EFES: Larkin 2, Bubua 22, Balbaj 2, Birsen 4, Motum 17, Morman 13, Tunčer, Plais 8, Micić 7, Anderson 8, Danston 8, Simon 15.

BUDUĆNOST: Džekson 11, Su. Šehović 7, E. Klark 21, Barović, K. Klark 12, Se. Šehović 2, Starovlah, Gordić 2, Z. Nikolić, Omić 2, Popović 9, D. Nikolić 2.

Bajern - Real 20.00

Tabela: Fenerbahče 12-1, Real 10-2, CSKA 10-3, Efes 9-4, Olimpijakos 8-5, Panatinaikos 6-6, Armani 6-6, Bajern 6-6, Baskonija 6-7, Barselona 6-7, Žalgiris 5-7, Gran Kanarija 5-8, Himki 4-8, Makabi 3-9, Budućnost 3-10, Darušafaka 1-11.