Vest iz Rusije: Partizan sam odlučuje o Top 16!

Asvel pobedio Zenit u gostima, što znači da crno-beli u svojim rukama drže sudbinu plasmana u sledeću fazu Evrokupa.

Zenit - Asvel 83:84 Evrokup Izvor: MN PRESS

Šok u Sankt Peterburgu, na radost navijača Partizana!

Košarkaši Zenita ispustili su posle produžetka "meč loptu" za plasman u Top 16, izgubili na svom terenu od Asvela i omogućili crno-belima da sami odlučuju o sudbini svoje borbe za prolaz.

Zenit - Asvel 83:84 (27:21, 20:17, 10:19, 17:17, 9:10)

Partizan će, dakle, ući u Top 16 ako pobedi dva poena razlike (u slučaju trijumfa Valensije) ili bilo kakvim trijumfom (u slučaju pobede Trenta), što je objašnjeno u detaljnim kalkulacijama najkomplikovanije grupe ove faze Evrokupa.

Ako Valensija trijumfuje, crno-bele će pobeda od pet poena razlike "podići" na treće mesto.

Sa druge strane, Zenit će sada postati tim koji će se nadati i navijati da mu se "poklope" rezultati preostalih utakmica. Ruski tim imao je vođstvo kroz prvo poluvreme, veliki pad u trećoj četvrtini i napad za pobedu, u kojem je Filip Skrab promašio polaganje za pobedu i prolaz.

Asvel je izdržao taj napad, izborio produžetak i u njemu "overio" trijumf poenima mladog plejmejkera Tea Maledona (rođen 2001).

Amine Noa predvodio je goste sa 17 poena, Mantas Kalnijetis postigao je 14 (i jako važnu trojku u završnici), a dvocifreni su bili i Maledon, Livio Žan Šarl i Demarkus Nelson (po 12).

Sa druge strane, Skrab je postigao 18 za domaće, Sergej Karasjov 14, a Džejlen Rejnolds 12. Srpski reprezentativac Marko Simonović nije ulazio u igru, dok su njegovi saigrači gubili bitku sa rasterećenim, ali i borbenim rivalom.

PAROVI POSLEDNJEG KOLA:

Zenit - Asvel 83:84
Trento - Valensija (utorak, 20.30)
Partizan - Turk Telekom (sreda, 20.00)

Tabela: Valensija 7-2, Asvel 7-3, Turk Telekom 4-5, Zenit 4-6, Trento 3-6, Partizan 3-6.