Alavesu se ide u Evropu

Klub iz Baskije stigao do petog mesta Primere.

PRIMERA, 17. kolo: Real Sosijedad - Alaves 0:1  Izvor: MONDO portal / Marko Čavić
Izvor: MONDO portal / Marko Čavić

Vitorija ovog petka slavi Džonatana Kaljerija!

Njegovim pogotkom u 11. minutu, Alaves je kao gost savladao Real Sosijedad i posle četiri utakmice bez pobede probio se na peto mesto Primere. Veliko je pitanje da li će tamo i ostati posle vikenda, ali Abelardovi izabranici - koji su u ovoj utakmici nastupili bez povređenog Darka Brašanca - pokazali su da ne žele da odustanu od mesta koje naredne sezone vodi u Evropu.

Odlićan centaršut Borhe Bastona i skok Kaljerija već u uvodnim minutima utakmice bili su im dovoljni da uspešno prebrode gostovanje u San Sebastijan, protiv domaćina koji je doživeo četvrti uzastopni poraz i nalazi se u blizini zone ispadanja.

Ovom pobedom Alaves je ostavio iza sebe Hetafe, koji je odigrao 1:1 protiv Đirone u gostima.