Fener lako sa Žalgirisom

Meč u "Ulker areni" nije bio ni nalik uzbudljivim okršajima ova dva tima iz prošle sezone.

Košarkaši Fenerbahčea bez većih problema su se vratili na pobednički put, nakon što su u utorak u Moskvi doživeli tek drugi evroligaški poraz ove sezone.

Fenerbahče - Žalgiris 78:61 (19:11, 24:18, 14:15, 21:17), u meču 18. kola elitnog takmičenja, posle koga će tim Željka Obradovića sa skorom 16-2 ostati prvi na tabeli.

Domaćinu je trebalo iznenađujuće dugo da postigne svoje prve poene, skoro četiri i po minuta, a igrao se već sedmi minut kada je na semaforu stajao "rukometni" rezultat 4:5.

Onda je Kostas Slukas uz pomoć Nikola Melija "razbudio" tim Fenerbahčea sa nekoliko uspešnih poteza i već na isteku prve deonice bilo je "plus osam".

Druga deonica donela je još kvalitetniju partiju domaćina, igrači Žalgirisa mučili su se za svaki koš, pa je posle prodora Meliha Mahmutoglua u 17. minutu Fener imao na svom kontu duplo više poena nego izabranici Šarunasa Jasikevičijusa - 38:19.

Šampion Litvanije u nastavku meča je uspeo da se primakne na sedam poena (57:50, košem bivšeg "zvezdaša" Nejta Voltersa u 32. minutu), međutim, iz narednih pet napada je Žalgiris poentirao samo jednom (trojka Milaknisa).

Fener je to iskoristio da opet uspostavi potpunu kontrolu, pa je Jasikevičijus pri rezultatu 66:53 priznao poraz i sa klupe podigao mlade snage, Birutisa (1997. godište) i Jokubaitisa (2000).

FENERBAHČE: Slukas 14 (6as), Mahmutoglu 14, Veseli 13 (12sk, 3as, 2ukr), Meli 8 (3sk, 2as, 2ukr, 3blk)... Nikola Kalinić 6 (šut za dva 2/2, trojke 0/1, slobodna bacanja 2/2, 2izg), Marko Gudurić 5 (za dva 0/2, trojke 1/1, bacanja 2/2, 3as, 1ukr, 1izg)...

ŽALGIRIS: Dejvis 12 (3as, 3ukr), Jankunas 9 (5sk), Volters 8 (3izg)...

Fenerbahče - Žalgiris 78:61 Evroliga 2018-19 18. kolo
Izvor: Youtube/Euroleague Basketball

Za razliku od prošle sezone, kada su jedni druge u neizvesnim mečevima "tukli" u gostima, a zatim vodili isto tako žestoku borbu u polufinalu završnog turnira Evrolige u Beogradu, Fenerbahče je samo potvrdio da ima znatno iskusniji i kvalitetniji sastav, koji će se na proleće sigurno boriti da opet ode na Fajnal for.

Da bi ušao u Top 8 fazu, Žalgiris (7-11) prvo mora da prekine seriju od četiri poraza - narednog petka kod kuće protiv Panatinaikosa - a zatim da u poslednjih 11 kola, kada će čak sedam puta igrati u gostima, pronađe ritam koji bi mu dao šansu u trci sa Armanijem, PAO, Bajernom, Baskonijom... koji se takođe nalaze na granici gornjeg i donjeg dela tabele.

Barselona - Panatinaikos 21.00

TABELA: Fenerbahče 16-2, Real 14-3, CSKA 13-4, Efes 12-6, Olimpijakos 11-6, Barselona 10-7, Armani 8-9, Panatinaikos 8-9, Bajern 8-9, Baskonija 7-10, Himki 7-11, Žalgiris 7-11, Makabi 6-11, Gran Kanarija 6-11, Budućnost 3-14, Darušafaka 2-15.