EL: Ludi koš Kola prekinuo crnu seriju Budućnosti

Podgoričani 3,4 sekunde pre kraja izvojevali pobedu nad Darušafakom u 18. kolu Evrolige. Makabi slavio u Moskvi

EL: Ludi koš Kola prekinuo crnu seriju Budućnosti Izvor: MONDO/Filip Filipović

Košarkaši Budućnosti prekinula su serija od šest vezanih poraza u Evroligi u meču sa "fenjerašem" Darušafakom, teže ali i uzbudljivije nego što se moglo očekivati uoči duela starih rivala.

Glavni krivac za dramu u Morači bio je Noris Kol koji u krizirao u prvom poluvremenu, ali u drugom zato povukao "plave" do ukupno četvrte pobede u eltinom klupskom takmičenju Starog kontinenta.

Njegov poslednji koš, na 3,4 sekunde pre kraja, odlučio je pobednika a stigao je nakon gotovo očajničkog šuta beka Budućnosti preko ruku dvojice protivničkih igrača Stentona Kida i Tonija Daglasa.

Budućnost - Darušafaka 75:74 (16:14, 20:28, 22:11, 17:21).

Na nepuna tri minuta pre kraja činilo se da je Budućnost slomila otpor turskog tima i da u finišu neće biti drame, kada je na semaforu stajalo 72:66. Gosti su se, međutim, vratili sa dva šuta u dva naredna napada trojkama Ezmizraka i Daglasa i u poslednji minut ušli sa poravnatim rezutatom (72:72). Na 42 sekunde pre kraja Gordić je sa penala postigao svoj prvi i jedini koš na meču, a Ezmizrak 13 sekundi prie poslednjeg zvuka sirene, takođe sa linije bacanja, preokrenuo na 73:74.

Repeša je zatražio tajm-aut, nacrtao poslednji napad svojim igračima ali to nije pomoglo Podgoričanima da se izbore za otvoren šut. Kada je video da stvari ne idu po planu, stvari je u svoje ruke preuzeo Noris Kol i pogotkom iz nemoguće situacije prelomio meč.

Budućnost - Darušafaka
Izvor: Youtube/Euroleague Basketball

U ekipi Budućnosti osim Kola, koji je upisao 17 poena, istakao se Edvin Džekson sa 18 pogodaka, dok su Koti Klark i Goga Bitadze postigli po 11.

Najbolji u redovima Darušafake, koja ima skor 2-16, bio je Toni Daglas sa 14 poena i devet asistencija.

Opširnije na portalu mondo.me

Makabi je izvojevao veliku pobedu u Moskvi. Slavio je protiv CSKA, i to ubedljivo - 93:76.

Tim iz Tel Aviva upisao je prvu pobedu u gostima ove sezone, a u prestonici Rusije posle 15 godina.

Najzaslužiniji za taj podvig bili su Jovel Zusman sa 15 poena i šest skokova, i Džoni O’Brajant koji je upisao 14.

Kod CSKA, kome je to bio peti poraz ove sezone, istakli su se Nando De Kolo i Vil Klejburn sa po 16 pogodaka.

Real - Olimpijakos 94:78

TABELA: Fenerbahče 16-2, Real 15-3, CSKA 13-5, Efes 12-6, Olimpijakos 11-7, Barselona 10-7, Armani 8-9, Panatinaikos 8-9, Bajern 8-9, Baskonija 7-10, Himki 7-11, Žalgiris 7-11, Makabi 7-11, Gran Kanarija 6-11, Budućnost 4-14, Darušafaka 2-16.