Da Kosta "častio" Juve, tinejdžer koban za Bolonju

Juventus poveo poslije greške golmana Bolonje, a onda rutinski "ovjerio" prolaz u četvrtfinale Kupa Italije pogotkom osamnaestogodišnjeg Moiza Kina.

Za razliku od njihova dva prošla duela u Kupu Italije, 1999. godine, kada je Juventus eliminisan od Bolonje i 2011. kada je do pobjede stigao tek poslije produžetaka, ovog puta lako je stigao do trijumfa.

Juventus je u meču osmine finala Kupa Italije sa 2:0 kao gost savladao Bolonju i zakazao četvrtfinalni duel protiv boljeg iz duela Atalante i Kaljarija.

Branilac trofeja pomalo srećno počeo je pohod na petu uzastopnu titulu u ovom takmičenju, pošto je Bernardeski u devetom minutu dobio poklon loptu od golmana Anhela da Koste.

Brazilski čuvar mreže krenuo je na jedan pomalo bezazlen centaršut, ali se sudario sa svojim defanzvicem i ispustio loptu, praktično u nogefudbaleru Juventusa, kojem nije bilo teško da pogodi prazan gol.

Duel protiv Bolonje bila je prilika za Alegrija da isproba neke igrače, a jedan od njih, mladi Moiz Kin iskoristio ju je na najbolji način.

Tinejdžer je u 49. minutu odlično ispratio akciju Daglasa Koste i "ničiju" loptu ubacio u mrežu za 2:0.

Osamnaestogodišnjem Kinu ovo ipak nije bio prvenac u dresu Juventusa, pošto je u maju 2017. godine postigao gol na meču serije A istom klubu! Pogotkom u četvrtom minutu sudijske nadoknade mladi napadač tada je donio tri boda Juventusu, takođe na Renato Dal Ari.

Ekipu Juventusa za četiri dana očekuje duel Superkupa Italije protiv Milana, pa trener Maks Alegri nije želio da dvonedeljna pauza ostavi previše traga na standardnim prvotimcima.

U nastavku su u igru ušli „rezarvisti“ Kristijano Ronaldo, Paola Dibala i Aleks Sandro, ali se rezultat nije mijenjao.