Stouk se obrukao, Njukasl prošao

Šruzberi posle velikog preokreta na "Britaniji" u četvrtom kolu FA kupa.

Stouku posle ispadanja iz Premijer lige ne ide sjajno u Čempionšipu, gde zauzima tek 15. mesto na tabeli, a u utorak ni iz drugog pokušaja nije uspeo da ode dalje u FA kupu.

Sa trećeligašem Šruzberijem je pre 10 dana remizirao kao gost (1:1), da bi u ponovljenom meču prokockao vođstvo od 2:0 i rezultatom 2:3 se oprostio od daljeg takmičenja.

Iako su igrali stari asovi poput Pitera Krauča, Čarlija Adama i Ešlija Vilijamsa, "grnčari" su u drugom poluvremenu primili tri gola između 71. i 81. minuta i tako napravili neprijatnost novom menadžeru Nejtanu Džonsu.

On je minulog vikenda debitovao porazom od Brentforda (3:1) u 27. kolu Čempionšipa, nakon što je Geri Rovet dobio otkaz, a Slaviša Jokanović odbio da preuzme klub sa stadiona "Britanija", koji se sada po vlasničkoj firmi zove "bet365 Stadion"!?

Premijerligaš Njukasl je u "ripleju" trećeg kola u gostima savladao Blekburn - 2:4, nakon 2:2 (2:2) u regularnom toku. Odlučujuće pogotke postigli su Hoselu u 105. i Ajoze Perez u 106. minutu.

Šefild Vednzdej slavio je u Lutonu minimalnu pobedu 0:1, a u sredu će biti poznat i poslednji učesnik četvrte runde, nakon drugog okršaja Sautemptona i Derbija.

PAROVI 4. KOLA (25-28. januara)