Troickom samo set protiv Cicipasa

Viktor Troicki eliminisan je u drugom kolu Australijan Opena, a učešće u dublu završila je i Aleksandra Krunić

Srbija je ostala bez još jednog predstavnika na Australijan Openu.

Učešće na prvom grend slemu sezone okončao je i Viktor Troicki.

Srpski teniser, koji je kroz kvalifikacije obezbedio plasman u glavni žreb, eliminisan je u drugom kolu takmičenja.

Pobedio ga je 15. igrač sa ATP liste Stefanos Cicipas iz Grčke.

Troicki, koji se vraća posle pauze zbog zdravstavenih problema, uspeo je da oduzme set Grku, koji je 14. nosilac u Melburnu - 6:3, 2:6, 6:2, 7:5.

Imao je priliku srpski teniser da produži duel, pošto je i u četvrtom setu imao prednost 5:4, ali je vispreni Grk uspeo da napravi mini seriju nakon toga i obezbedi plasman u treće kolo.

Protivnik Cicipasu u narednoj rundi Australijan Opena biće Nikoloz Basilašvili iz Gruzije, koji je posle pet setova savladao Italijana Stefana Travalju.

Poraz je u noći između utorka i srede pretrpela i Aleksandra Krunić u igri ženskih dublova.

Ona je u paru sa Saisai Ženg iz Kine eliminisana u prvoj rundi takmičenja. Bolje od srpsko-kineske kombinacije bile su teniserke iz Australije Monik Adamčak i Džesika Mur rezultatom 2:0, po setovima 6:1, 6:4.

Aleksandra Krunić sada će biti skoncentrisana na nastavak takmičenja u singlu, gde je očekuje meč drugog kola protiv Kineskinje Vang Kijang, koja na WTA listi zauzima 21. poziciju.