"Armija" odbranila Moskvu, Bajern bio blizu

Ekipa Dejana Radonjića imala vođstvo veći dio utakmice, ali nije uspjela da savlada CSKA.

Evroliga - "Armija" odbranila Moskvu, Bajern bio blizu Izvor: MN PRESS

Uzbudljiva utakmica viđena je u moskovskoj Megasport areni, dugo je Bajern vodio, ali CSKA nije dozvolio drugi uzastopni evroligaški poraz na domaćem terenu. U 19. kolu:

CSKA - Bajern 77:70 (13:20, 22:17, 17:20, 25:13).

Ekipa Dejana Radonjića imala je i 14 prednosti tokom prve četvrtine, a u posljednju je ušla sa "plus 4" (57:53). Na osam minuta do kraja, Džoel Bolomboj je pogodio "trojku" sa velike udaljenosti za izjednačenje (57:57), a minut i po kasnije je Serhio Rodrigez donio prednost Moskovljanima (61:60), koja je ubrzo narasla i na 11 razlike (75:64).

Najefikasniji igrač pobjedničkog tima bio je Vil Klajburn sa 20 poena, uz osam skokova. Dvocifren broj poena ubacili su još samo Danijel Haket (12) i Serhio Rodrigez (11).

Goste iz Minhena predvodili su Peteri Koponen i Nihad Dedović sa po 12 poena, a po 10 su ubacili Stefan Jović (uz po jedan skok, asistenciju i ukradenu loptu za 26 minuta), Leon Radošević i Derik Vilijams. Nemanja Dangubić je meč završio sa osam poena i četiri skoka za 27 minuta.

U sljedećem kolu i jedni i drugi igraju u gostima istog dana (petak, 25. januar) - Bajern protiv Himkija, a CSKA protiv Barselone.

Baskonija - Armani 21.00

TABELA: Fenerbahče 16-2, Real 15-3, CSKA 14-5, Efes 12-6, Olimpijakos 11-7, Barselona 11-7, Bajern 9-10, Armani 8-10, Panatinaikos 8-10, Baskonija 8-10, Himki 7-11, Žalgiris 7-11, Makabi 7-11, Gran Kanarija 6-12, Budućnost 4-14, Darušafaka 2-16.