PSŽ nema milosti - 9:0!

Poslednjeplasirani Gengam poslužio kao šuterski trening Parižanima.

Au, kakav će to biti duel osmine finala Lige šampiona 12. februara na Old Trafordu!

Mančester junajted je u sjajnoj formi, ali Pari Sen Žermen rivale u Francuskoj uglavnom koristi za raspucavanje. Posebno one koji ga naljute, a tu nesreću imao je poslednjeplasirani tim Lige 1, Gengam, koji je pre nekoliko dana eliminisao Parižane iz (ne preterano bitnog) Liga kupa. Bilo je to u četvrtfinalnom duelu, u kom su gosti slavili 2:1.

Osveta je brzo stigla i bila je surova.

U duelu 21. kola, PSŽ je - opet na svom stadionu - pobedio 9:0! U prvom poluvremenu tri, u drugom još šest golova.

Kilijan Mbape i Edinson Kavani dali su po tri, Nejmar dva, a Tomas Menije jedan gol.

Seriju je otvorio Nejmar u 11. minutu, zatim je dva puta pogodio Mbape (11, 45), pa dva puta Kavani (59, 66), onda opet Nejmar (68), Kavani (75), Mbape (80) i za kraj Menije (83).

PSŽ je ubedljivo prvi na tabeli Lige 1, iako ima jednu ili dve utakmice manje od rivala.  Ekipa Tomasa Tuhela sakupila je 53 bodova u 19 mečeva (17 pobeda, dva remija) i ima čak 13 bodova više od drugoplasiranog Lila, koji ima dve utakmice više.