"El Madrigal" zabrinut: Smeši se Segunda

Viljareal opet nije pobedio kod kuće. Publika je u nedeljnom matineu 20. kola Primere mogla da gleda zanimljiv dvoboj na stadionu "Benito Viljamarin", gde Betis pobedio Đironu posle preokreta.

"El Madrigal" zabrinut: Smeši se Segunda Izvor: MONDO portal / Marko Čavić

Viljareal i Atletik Bilbao podelili su po bod - 1:1 (0:1), u 20. kolu Primere...

"Žuta podmornica" tako ni šestu utakmicu zaredom nije pobedila, a poslednji trijumf ostvarila je još prošle godine, kada je 13. decembra savladala Spartak iz Moskve u Ligi Evrope – 2:0.

Viljareal je poslednji trijumf u Primeri ostvario još 25. novembra, kod kuće protiv Betisa. Danas je protiv Baskijaca bio na rubu poraza, međutim spas od poraza doneo mu je Karl Toko Ekambi. Kamerunac se u 71. minutu odlično snašao između dvojice defanzivaca Atletika, a nakon ubačene lopte na ivici peterca od strane Alfonsa.

Twitter Embed Code

Gosti su na sličan način poveli u 18. minutu. Razlika je u tome što je Huami Kosta uklizao na "prvoj stativi" i loptu posle ubacivanja levokrilnog napadača Bilbaa Kordobe, smestio u sopstvenu mrežu.

Viljareal je zbog vrlo loših rezultata na pretposlednjem mestu i sledi mu borba za opstanak. Prvi ispod crte, Rako Valjekano, ima bod više, a prvi iznad, Selta, dva.

Atletik je na 13. mestu, ali daleko od toga da je bezbrižan jer klub iz predgrađa Madrida ima samo četiri boda više.

Fudbaleri Betisa pobedili su na svom terenu Đironu sa 3:2, u utakmici 20. kola španske Primere.

Betis je upisao osmu pobedu od početka sezone i sedmi je na tabeli sa 29 bodova, dok je Đirona deseta sa pet bodova manje.

Ekipa Betisa povela je u 12. minutu golom Telja, ali je Đirona golovima Aleša Garsije i Dumbije u 36. i 44. minutu preokrenula rezultat.

Na 2:2 izjednačio je Loren u 54. minutu, a pobedu domaćoj ekipi doneo je Serhio Kanales u 94. minutu iz penala.

Fudbaleri Betisa u narednom kolu gostuju Atletik Bilbau, dok Đirona dočekuje Barselonu.