Tadiću sve ide od ruke - sem penala

Po dva promašena penala za klub i reprezentaciju u ovoj sezoni za Tadića.

Umalo prvi het-trik Dušana Tadića u dresu Ajaksa - i to za poluvreme!

Srpski reprezentativac je u 13. minutu doveo "kopljanike" u vođstvo protiv Herenvena, koji je u narednom napadu izjednačio, pa je Tadić još jednom morao da reaguje i samo tri minuta kasnije postigao je svoj drugi na meču...

Nespretnom reakcijom Van Amersforta u sopstvenom kaznenom prostoru Ajaks je poveo 3:1, a Dušan Tadić je u nadoknadi vremena imao priliku da "ubije meč".

Van de Bek je oboren posle kornera, a odgovornost je preuzela srpska "desetka", međutim udarac po sredini gola stopalima je srećno zaustavio golman Herenvena, što se na kraju ispostavilo kao ključno za goste na "Johan Krojf areni".

U nastavku su imali dovoljno hrabrosti da stignu prednost Ajaksa i da u nadoknadi vremena odnesu bod (4:4), kome će se najviše obradovati lider prvenstva PSV Ajdhoven.

Sada Ajaksu beže dva boda!

Ono što je zanimljivo jeste da je Dušanu Tadiću to drugi promašeni jedanaesterac u dresu Ajaksa ove sezone (prethodno protiv Dinama iz Kijeva u kvalifikacijama za Ligu šampiona), dok je dva puta bio neprecizan i za reprezentaciju Srbije - u Ligi nacija.

Za Ajaks je odigrao 31 meč ove sezone i postigao 21 gol, a golgeterski učinak je mogao da bude i bolji da je bio precizniji "sa kreča".