Milan može bez Iguaina, Đenova teško bez Pjonteka

Milan na "mišiće" u Đenovi...

Očajna forma Đenove se nastavlja!

Iako je Ivana Jurića na klupi zamijenio Ćezare Prandeli pomaka u igri tima sa stadiona "Marasi" i dalje nema.

Đenovljani su u posljednjih 15 utakmica u Seriji A slavili samo jednom i strmoglavo tonu prema dnu tabele.

Milanezi, na drugoj strani, iako ne igraju dobro nastavljaju da skupljaju bodove, sada ih imaju 34 što je dovoljno da se nakon 20 kola Serije A nalaze na četvrtoj poziciji.

ĐENOVA - MILAN 0:2 (0:0)

U prvom dijelu više od igre su imali "grifoni" ali je najbolju priliku imao Milan. Ipak, Lukas Paketa nije imao sreće na svom debiju u Seriji A pošto je sjajnim udarcem sa distance pogodio stativu.

Mladi Brazilac se u velikoj prilici našao i u nastavku.

Hakan Čalhanoglu je u 65. minutu uputio centaršut na drugu stativu, ali je bivši fudbaler Flamenga, iako potpuno neometan, glavom poslao loptu u naručje Jonata Radua.

Već u sljedećem napadu Đanluiđi Donaruma sjajno ulazi u šut Danielu Besi i spašava siguran gol, a kaznu je Đenovi sedam minuta kasnije potpisao Fabio Borini.

Iako je susret bio zakazan za večernji termin, italijanske vlasti su odlučile da zbog sukoba dvije grupe navijača u prošlosti početak meča zakažu u 15 časova. To se nije dopalo domaćim navijačima koji su odlučili da bojkotuju utakmicu.

Andrea Konti se probio u šesnaesterac i poslao povratni pas na "peterac" gdje je loptu čekao Fabio Borini i smireno je poslao u mrežu.

Nekoliko minuta kasnije Donaruma ponovo spašava Milan. Migel Veloso je poslao pravu "bombu" sa 25 metara ali je Italijan uz pomoć prečke sačuvao svoj gol.

Uslijedio je dosta mirniji period igre koji je praktično iz ničega "razbudio" Suso.

Španac je prihvatio sjajan pas Patrika Kutronea iza leđa odbrane, sručio se prema golu Đenove i slabijom desnom nogom u 83. minutu pogodio dalji ugao za konačnih 0:2.

Zanimljivo, Milan je ove sezone odigrao pet utakmica bez Gonzala Iguaina u sastavu i ostvario tri pobjede i dva remija. Na tih pet susreta "rosoneri" su postigli 10 golova, prosječno dva po meču.

Kšištof Pjontek, strijelac 13 golova za Đenovu ove sezone, zbog suspenzije danas nije nastupio, a nakon utakmice je zakazan nastavak pregovora oko njegovog transfera u Milan koji zavisi i od toga da li će Iguain, napustiti "rosonere" i karijeru nastaviti u Čelsiju. Da bi se "trougao" kompletirao potrebno je i da Alvaro Morata napusti "plavce", a prema informacijama britanskih medija najbliže je odlasku u Atletiko iz Madrida.