Budućnost zaustavila Cedevitu!

Zagrepčani vodili praktično celu utakmicu, a "plavi" u finišu napravili preokret serijom 12:0. Cedevita zadržala prednost u međusobnom skoru...

Borba za drugo mesto u poslednjih šest kola biće žestoka!

Budućnost je u poslednjem meču 16. runde savladala Cedevitu rezultatom 80:78 (19:20, 21:22, 20:19, 20:17) i tako se izjednačila na tabeli sa rivalom iz Zagreba.

Oba tima imaju skor 11-5 (Cedevita i bolju koš-razliku u međusobnim susretima), a šansu da obezbedi prednost domaćeg terena u polufinalu plej-ofa sada vidi i Partizan (10-6).

"Plavi" su u derbi ušli osokoljeni trijumfom nad prvakom Evrope, Real Madridom, ali ni gostima nije manjkalo samopouzdanja, nakon devet uzastopnih pobeda u regionalnom takmičenju.

Vodila je Cedevita sa osam poena razlike u 36. minutu (68:76), ali onda sve do 40. minuta nije mogla ni do poena, ni do defanzivnog skoka. Time je omogućila Podgoričanima da iznova i iznova atakuju na koš, a oni su uprkos velikoj tenziji iskoristili domaći teren i pomoć publike da probiju "zid".

Preokret su trojkama doneli Koti Klark (77:76) i Noris Kol (80:76), nakon čega su se gosti našli u vrlo teškoj poziciji.

Oni su preko Džastina Kobsa smanjili na 80:78, posle dva promašaja Kola imali su i napad za produžetak ili pobedu, ali su se spetljali i ostali sa poslednjom šansom u vidu ubacivanja lopte sa strane tri sekunde pre kraja.

Džejkob Pulen probao je da poentira ispod koša, ali ga je blokirao Noris Kol i doneo veliku radost publici u "Morači".

Budućnost - Cedevita 80:78 ABA liga 2018-19 16. kolo
Izvor: Youtube/ABA liga jtd

Inače, Budućnost je bolje počela, rano je stekla solidnu prednost (15:7), ali je Cedevita sve manjkavosti u svojoj igri uspešno "pokrivala" preciznim šutom za tri poena.

U prvoj četvrtini su Zagrepčani šutirali trojke 4/4, u drugoj 4/8, a prednjačio je naravno Pulen, sa četiri pogotka iz pet pokušaja.

Ni Budućnost nije bila loša u tom elementu (5/9), ali to joj nije bilo dovoljno da ode na poluvreme sa pozitivnim rezultatom. U nastavku su gosti zaigrali još sigurnije, povećali na 48:55 i 51:57 i delovalo je da mogu do 10. trijumfa zaredom u ABA ligi.

Možda ih je poremetio i prekid od 10-15 minuta, kada je Kolu pri rezultatu 68:72 dosuđena tehnička zbog protesta. Na to je iz publike na parket doletela tečnost, koju su redari dugo brisali...

BUDUĆNOST: Džekson 11 (4sk, 4as), Kol 14 (3sk, 3as), Su. Šehović 2, E. Klark 17 (9sk), Barović 5 (3sk, 2blk), K. Klark 10 (8sk, 2as), Se. Šehović, Gordić (3as), Bitadze 10 (10sk, 2as), Popović, Bel 8, Nikolić 3.

CEDEVITA: Pulen 25 (trojke 5/7), Kobs 18 (6as), Krušlin, Katić 5, Bajo 1, Stipanović 6 (8sk, 2as), Bošnjak, Kuk 8 (4sk, 3ukr), Ramljak 5 (5sk), Mustapić, Murić 10 (4sk).

Krka - Igokea 69:71

TABELA: Zvezda 16-0, Cedevita 11-5, Budućnost 11-5, Partizan 10-6, Mega 9-7, Cibona 7-9, Mornar 6-10, FMP 6-10, Igokea 6-10, Olimpija 5-11, Zadar 5-11, Krka 4-12.

PAROVI 17. KOLA: Cedevita - Zvezda, Partizan - Mega, FMP - Igokea (26. januara), Zadar - Krka (27. januara), Mornar - Cibona, Olimpija - Budućnost (28. januara).