Nurkić, Bogdan i Dončić blistali

Autori mondo.ba Autori mondo.rs

Jusuf Nurkić postigao 17 od svoja 22 poena u trećoj četvrtini. Srpski reprezentativac zabilježio prvi "dabl-dabl" učinak ove sezone, a Slovenac prvi "tripl-dabl" u NBA karijeri.

Nakon serije loših rezultata Portland se uspio vratiti u niz pobjeda!

Blejzersi su sinoć u dosta izjednačenoj utakmici slavili u gostima protiv Jute.

Jusuf Nurkić na parketu je proveo 32 minute i ponovo bio jedan od najboljih igrača svog tima. Meč je završio sa 22 poena, osam skokova, sedam asistencija i čak šest blokada.

Vrijedi istaknuti da je postigao čak 17 poena u trećoj dionici kada je Portland preokrenuo meč u svoju korist.

Odličnu utakmicu je odigrao i Demijan Lilard sa 26 poena, osam asistencija i osam skokova, dok je najbolji u redovima domaćina bio Donovan Mičel sa 36 poena, sedam skokova i pet asistencija.

Nurkić je poslije meča istakao da su on i saigrači znali da ih čeka težak meč, ali su dokazali da su bolji tim od "Džezera".

"U prve dvije utakmice Juta nas je nadigrala, ali smo večeras pokazali da smo bolji od njih. Igrali smo veoma dobro ,posebno u drugom dijelu. Ono što sam naučio u Portlandu jeste da ako imate lošu prvu i drugu dionicu da trebate nastaviti igrati i truditi se. Treća dionica je bila moja i trudio sam se da što više dam ekipi. Došli smo po pobjedu i znali smo da će biti teško, ali smo uspjeli".

Jusuf Nurkic Full Highlights 2019.01.21 Blazers vs Jazz - 22 Pts, 7 Asts, 6 Blks! | FreeDawkins
Izvor: YouTube/FreeDawkins

Plej-of ambicije Sakramento Kingsa pretrpile su udarac na gostovanju u Bruklinu, u ponedjeljak popodne po lokalnom vremenu.

Brojni NBA timovi su povodom praznika posvećenog Martinu Luteru Kingu izašli na teren ranije nego što je to običaj, a Netsi su poslije ravnopravne igre u prve tri četvrtine, deklasirali Kingse rezultatom 123:94.

Posljednjih 12 minuta doneijli su pravi debakl "kraljeva" - 30:9!

U timu Sakramenta bilo je malo svjetlih tačaka, a najsvjetlija među njima svakako je bio Bogdan Bogdanović. Deseti put ove sezone postigao je 20 ili više poena, a prvi put "upario" dobar šuterski učinak sa dvocifrenim brojem asistencija.

Sa ukupno 22 poena, šest skokova i 11 asistencija stigao je do "dabl-dabl" učinka, a i šutirao je u relativno visokim procentima - trojke 3/6, za dva poena 6/13.

Bogdan Bogdanović dabl-dabl, Bruklin - Sakramento 123:94

Nažalost, Nemanja Bjelica prolazi kroz ozbiljnu krizu, nalik onima u Minesoti tokom prethodne tri sezone.

Drugu utakmicu zaredom bio je u startnoj petorci, ali onda ne samo da nije počeo drugo poluvrijeme, nego ga poslije prvog izlaska iz igre trener Dejv Jerger više nije vraćao na parket!

Tako je srpski veteran za pet minuta zabilježio dva poena (šut 1/3) i jedan skok.

Dalas Maveriksi nalaze se pri dnu tabele Zapadne konferencije, ali za njih je ova sezona pun pogodak iz samo jednog razloga - Luka Dončić je pokazao da je sa pravom biran kao treći pik i da oko njega može da se gradi budućnost franšize.

Mladi Slovenac je u porazu od Milvokija došao do prvog "tripl-dabla" u NBA karijeri, pošto je za 33 minuta nanizao 18 poena, 11 skokova i 10 asistencija.