Igokea stala u posljednjoj četvrtini u Železniku

Aleksandrovčani su u subotu uveče upisali 11. poraz u ABA ligi i to na gostovanju FMP-u u Železniku (87:78) i dodatno "zakomplikovali" borbu za opstanak.

FMP - Igokea 87:78, ABA liga 17. kolo Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Priželjkivali su trener "igosa" Dragan Nikolić i krilni centar Sava Lešić pobjedu nad FMP-om u Železniku koja bi "kupila mir" pred odlučujuće bitke u ABA ligi, ali i "ovjerili" gostujući trijumf nad Krkom u Novom Mestu u prethodnom kolu...

Ali to se nije dogodilo u subotu uveče u okviru 17. kola regionalnog takmičenja jer su "panteri" u posljednjoj četvrtini preokrenuli vođstvo gostiju i stigli do sedme pobjede prvenstveno zahvaljujući sjajnoj igri plejmejkera Alekse Uskokovića u posljednjih 13 minuta.

Mladi plej domaćina je postigao 11 od posljednjih 14 pogodaka "pantera" i promovisao se u junaka tima iz beogradskog predgrađa, koji osim pobjede više u odnosu na konkurenta za opstanak iz Laktaša, ima i bolji međusobni skor.

FMP - Igokea 87:88 (23:20, 17:25, 21:22, 26:11)

U ekipi Igokee Sava Lešić je bio apsolutno prvo ime utakmice sa 22 poena, sedam skokova i dvije asistencije, a dobru partiju pružili su i Marko Luković sa 18 i Danilo Anđušić sa 14 koševa.

Ali nedovoljno za trijumf...

Kod "pantera" najefikasniji su bili Matic Rebec i Duop Rit sa po 16 pogodaka, ali je najzaslužniji za pobjedu "pantera" bio Aleksa Uskoković sa 13 poena u samo 13 posljednjih minuta, odnosno u trenucima kad se "lomio" rezultat.

Sa ukupno 13 poena postavio je lični rekord u ABA ligi, koji je do večeras iznosio osam poena.

Poslije vrlo izjednačene prve četvrtine, gosti su odlično odigrali u drugom kvartalu i na odmor uspjeli da odu sa prednošću od pet pogodaka (45:40). U nastavku su učenici Gagija Nikolića uspjeli da sačuvaju vođstvo pa se u odlučujućih 10 minuta ušlo sa prednošću Igokee sa šest razlike (67:61).

Domaća ekipa Vlade Jovanovića, koja je do ovog meča imala identičan omjer kao i Igokea (6-10), stigla je preokreta serijom od 10:3 i poslije dugo vremena povela tačno na sredini posljednje četvrtine (71:70) poenima Stefana Momirova.

Uslijedila je tehnička greška Vuka Radivojevića zbog "flopinga", a potom i nova tehnička trenera Nikolića zbog prigovora, pa su "panteri" otišli na "plus pet" (75:70). Do samog finiša, FMP je razliku održavao sjajnom partijom Uskokovića, koji je povezao trojku i dvojku nakon 2+1 pogotka Lešića, pa se u posljednjih 60 sekundi ušlo sa rezultatom 83:78.

Ipak, "igosi" tada nisu bili precizni izvan linije 6.75 i slavlje FMP-a je moglo da počne...

Mornar - Cibona 18.00 (Arena sport 2)
Olimpija - Budućnost 21.00 (Arena sport 1)

TABELA: Zvezda 16-1, Cedevita 12-5, Budućnost 11-5, Partizan 11-6, Mega 9-8, Cibona 7-9, Mornar 6-10, FMP 7-10, Igokea 6-11, Olimpija 5-11, Zadar 5-11, Krka 4-12.