RB Lajpcigu dovoljno 16 minuta u Dizeldorfu

Iako je Fortuna povezala četiri pobjede u Bundesligi i krenula prema sredini tabele, već u prvih 15-ak minuta utakmice u Dizeldorfu je položila oružje pred RB Lajpcigom - 0:4 (0:3).

"Fortuna" u nedjelju nije bila na strani Fortune iz Dizeldorfa!

U posljednjoj utakmici 19. kola Bundeslige, RB Lajpcig je već poslije 16 minuta igre u Dizeldorfu završio cijeli posao oko osvajanja bodova i vratio se na željenu četvrtu poziciju koja vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona umjesto "srpskog" Ajntrahta.

FORTUNA - RB LAJPCIG 0:4 (0:3)

Najzaslužniji za jubilarnu 10. pobjedu ove sezone bio je danski napadač Jusuf Poulsen, dvostruki strijelac, a pogotke su još postigli Ibrahima Konate i Konrad Lajmer.

Fortuna nije danas pokazala gotovo ništa, bez ijednog udarca u okvir gola Petera Gulašija, pa se postavlja pitanje gdje je nestao tim koji je slavio na četiri uzastopna meča, između ostalih i protiv Borusije iz Dortmunda, lidera na tabeli.

Samo što je počeo meč u Dizeldorfu gosti su poveli poslije greške golmana Fortune Mihaela Rensinga i karambola u kaznenom prostoru. Lopta je došla do Jusufa Poulsena, kojem je Rensing odbranio prvi udarac, ali drugi je kroz šumu nogu završio iza njegovih leđa - 0:1.

Šest minuta kasnije, devetnaestogodišnji Francuz Ibrahima Konate, inače posljednji čovjek odbrane RB Lajpciga, našao se na 30-ak metara od gola. Primio je loptu od marsela Halstenberga, predriblao nekoliko protivničkih igrača i uz malu pomoć stative pogodio za 0:2.

Već u 17. minutu, izabranici Ralfa Regnika su i definitivno riješili pitanje pobjednika, ukoliko je neko uopšte sumnjao u konačan ishod na "Esprit Areni".

Austrijski vezista Konrad Lajmer je poslao upotrebljivu loptu Poulsenu na lijevoj strani, a Danac je iz prve pogodio bliži ugao - 0:3. Bio je to njegov jubilarni 10. pogodak ove sezone u Bundesligi za čekiranje 10. pobjede.

Inače, to su druga najbrža tri postignuta pogotka u Bundesligi još od oktobra 2011. godine kada je Bajern za 13 minuta "utrpao" tri komada berlinskoj Herti.

U nastavku su gosti dobrano "povukli" ručnu bez previše trošenja, ali su uprkos tome stvorili još nekoliko odličnih šansi i postigli jedan gol.

Sijevnula je desnica Marsela Sabicera u 68. minutu sa 25 metara iskosa sa desne strane, golman Rensing je odbranio, a na odbijenu loptu natrčao je Konrad Lajmer i plasirao je u nebranjenu mrežu - 0:4.

Mogao je (i morao) Jusuf Poulsen da kompletira "het-trik" u 89. minutu, kada je predriblao čak i golmana i šutirao, ali je defanzivac domaćina Marsin Kaminski sa gol linije odbranio njegov šut.