CSKA "vraćao dug" Budućnosti: 30 razlike u Moskvi

Ruskom timu je veoma stalo da što ubedljivije savlada Podgoričane. Real Madrid u poslednjih pola minuta "prelomio" Darušafaku.

CSKA "vraćao dug" Budućnosti: 30 razlike u Moskvi Izvor: MN PRESS

U prvom delu sezone, CSKA je u Podgorici doživeo poraz koji ga je očigledno veoma zaboleo.

Ekipa Dimitrisa Itudisa dobila je ovog petka šansu da se revanšira šampionu ABA lige i to je koristio do poslednjih trenutaka meča.

Iako se tim Jasmina Repeše u većem delu meča "držao" na podnošljivom zaostatku, grčki stručnjak je u poslednjih 15 minuta utakmice komandovao "juriš" i kada je bilo očigledno da će njegova ekipa pobediti.

Igrači domaćih, Džoel Bolomboj, Serhio Rodrigez i Andrej Voroncevič poentirali su u poslednjem minutu i sa saigračima napadali "goste" do završnih trenutaka, da bi razliku povećali na konačnih "plus 30".

CSKA - Budućnost 99:69 (28:20, 24:27, 20:14, 27:8).

Francuz Nando De Kolo bio je najbolji igrač domaćih sa indeksom korisnosti 38. Postigao je 26 poena, ubacio četiri trojke iz osam pokušaja i uz to ostvario sedam asistencija, uz sedam skokova.

Najefikasniji uz njega bili su Danijel Heket sa 17 poena, Serhio Rodrigez sa 14 i Kajl Hajns sa 11 (uz sedam skokova).

Na drugoj strani, Podgoričane je u prvom porazu posle tri "vezane" pobede predvodio plejmejker Noris Kol sa 11 poena, a uz njega je "dvocifren" bio još Džejms Bel, sa 10.

CSKA Budućnost
Izvor: Youtube/Euroleague Basketball

Ovim trijumfom, CSKA je zadržao korak za drugoplasiranim Realom, a Budućnost je do daljeg ostala na istom broju pobeda kao i Gran Kanarija (šest), sa kojom deli pretposlednju poziciju tabele.

Praktično istovremeno, Real Madrid je u Turskoj pobedio Darušafaku (86:82), u dramatičnoj utakmici.

Sjajni Toni Daglas postigao je 27 poena za domaće i trojkom izjednačio rezultat pola minuta pre kraja (82:82), ali su centar gostiju Valter Tavares i plejmejker Fakundo Kampaco pogocima sa linije penala doneli "kraljevićima" očekivani trijumf.

Najefikasniji među Madriđanima bili su Entoni Rendolf i Trej Tomkins, a srpski centar Ognjen Kuzmić presedeo je meč na Realovoj klupi i nije ulazio u igru.

Olimpijakos - Barselona 55:76
Bajern - Fenerbahče 90:86 (80:80, 66:66)
Baskonija - Makabi 97:73

TABELA: Fenerbahče 18-3, Real 17-4, CSKA 16-5, Efes 13-7, Barselona 12-9, Olimpijakos 12-9, Bajern 11-10, Baskonija 10-11, Armani 9-11, Makabi 9-12, Panatinaikos 8-12, Žalgiris 8-13, Himki 8-13, Gran Kanarija 6-14, Budućnost 6-15 Darušafaka 3-18.