Mladost protutnjala i kroz Banjaluku

Sjajni odbojkaši iz Brčkog upisali 13. uzastopnu pobjedu u Premijer ligi BiH.

Borac m:tel Mladost Brčko 0:3 Premijer liga BiH odbojka 13. kolo Izvor: MONDO/Miroslav Blagojević

Odbojkaši Mladosti iz Brčkog i u Banjaluci nastavili su dominaciju na premijerligaškim terenima.

Brčaci su u "Boriku" protiv domaćeg Borca m:tel zabilježili 13. uzastopni prvenstveni trijumf, te zadržali maksimalan učinak.

Mladost je i na ovom teškom gostovanju pokazala da joj nema ravnih u Premijer ligi BiH, pa nezadrživo gazi ka novoj, šestoj uzastopnoj tituli u bh. eliti.

Ubjedljivi su bili aktuelni šampioni u prvom i trećem setu, dok su "crveno-plavi" jak otpor pružili su drugom setu. Ipak, gosti su uspjeli da ga riješe u svoju korist, i to na razliku, 28:26.

Brčaci su u uvodnih 13 mečeva izgubili samo tri seta, a upravo su Banjalučani uspjeli da "otkinu" jedan set, i to u prvom meču jesenas u Brčkom. Preostala dva kluba koji su poraženi rezultatom 3:1 od Mladosti su Domaljevac i Modriča.