Srpski vezista doveo Kristal Palas u vođstvo protiv ekipe svog prijatelja, Aleksandra Mitrovića.

Uzbudljiva premijerligaška subota!

Ljubitelji engleskog fudbala u Srbiji sa budnom pažnjom pratili su meč Kristal palas - Fulam, u kojem su se na Selhurst parku sreli nekadašnji saigrači i prijatelji van terena, Luka Milivojević i Aleksandar Mitrović.

Nakon 96 minuta velike borbe, slavio je Luka:

Kristal Palas - Fulam 2:0 (1:0)

Upravo je srpski vezista sa bele tačke doneo Palasu vođstvo u 25. minutu, jer je defanzivac gostiju Sajrus Kristi "golmanski" boksovao loptu iznad centarfora domaćih, Kristijana Bentekea.

Milivojević je odmah preuzeo loptu i udarcem sa "kreča" postigao svoj sedmi gol ove sezone, za 1:0.

Iako su se gosti trudili da izbegnu poraz i da osvoje bod koji bi im olakšao tešku poziciju, Palasova mreža se nije tresla. Na drugoj strani, Džefri Šlup je u 87. minutu postavio konačnih 2:0 i udarcem sa nekoliko metara vratio u gol odbijenu loptu.

Domaćin je ovim trijumfom ostao na mirnih sedam poena udaljenosti od zone ispadnaja, u kojoj je Fulam i dalje veoma ugrožen, jer je na pretposlednjoj poziciji, sa dva boda manje i odigranom utakmicom više od Kardifa, prvog iznad sebe.

Istovremeno, na "Stamford Bridžu", Gonzalo Iguain počeo je da hvata ritam u Čelsiju!

Posle katastrofalnog timskog nastupa na gostovanju Bornmutu tokom nedelje, "plavci" su očigledno pozitivno reagovali na taj šamar i obradovali navijače u meču protiv "fenjeraša" tabele:

ČELSI - HADERSFILD 5:0 (2:0)

Argentinski špic postigao je svoja prva dva gola u dresu novog tima i za oba mu je asistirao isti igrač - Ngolo Kante. Francuski vezista nameštao je "Pipiti" golove u Ćavijevom stilu - dodavanjem iza leđa odbranem pa  savršenim "ostavljanjem" lopte na 20 metara od gola, a bivši centarfor Reala i Juventusa je to koristio za efektne pogotke.

Uz Iguaina, pogotke za važan trijumf Sarijevog tima bio je i konačno razbuđeni Eden Azar, strelac iz penala i iz situacije "jedan na jedan", kao i defanzivac David Luiz, koji je u 86. minutu postavio smirujućih 5:0 za navijače Čelsija.