Rođendanska žurka na "Vezeru" u znaku Rašice

Momak rođen u Vučitrnu najzaslužniji za ubjedljivo slavlje Verdera protiv Augzburga, kojim je na najbolji način obilježena 120. godišnjica kluba iz Bremena.

Milot Rašica, 22-godišnji momak rođen u Vučitrnu, obilježio je duel Verdera i Augzburga, u kojem je domaćin slavio ubjedljivo 4:0 (3:0), te tako na najbolji mogući način, na prepunom "Vezerštadionu", proslavio 120. rođendan (osnovan 4. februara 1899. godine).

Fudbaler sa Kosova postigao je dva prekrasna gola u prvih pola sata utakmice, a onda je ipak, u 36. minutu, zbog povrede morao napustiti teren, tako da nije dočekao slavlje po završetku susreta u Bremenu.

Ipak, dva njegova pogotka, između kojih se u listu strijelaca upisao i Johan Egeštajn, bili su više nego dovoljni za opuštenu igru u nastavku meča.

Domaćini su rutinski odradili drugo poluvrijeme, a u finišu su uspjeli potvrditi visoku pobjedu, i to preko Kevina Mevalda, igrača koji je zamijenio Rašicu.