Autori mondo.ba Autori Fena

"Bordo" tim okončao pripreme u Antaliji.

Sarajevo Saburtalo 3:3 pripreme Antalija 2019 Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk
Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Fudbalski klub Sarajevo je u posljednjoj utakmici u okviru priprema u Antaliju danas odigrao neriješeno s gruzijskom ekipom Saburtalo rezultatom 3:3.

Gruzijska ekipa je bolje ušla u meč i došla do vodstva već u 5. minuti, ali su jesenji prvaci BiH uspjeli izjednačiti devet minuta kasnije preko Handžića. No, u finišu poluvremena Saburtalo je ponovo došao do pogotka i na odmor otišao s vođstvom od 2:1.

U nastavku je Sarajevo zaigralo mnogo bolje, a u 54. minuti dolazi do izjednačenja golom Šišića, dok 11 minuta kasnije do preokreta. Gol za vodstvo Sarajeva postigao je Resić. Ipak, u 75. minuti Saburtalo stiže do trećeg pogotka i poravnanja od 3:3.

Sarajevo je posljednjih 10 minuta utakmice ostalo s igračem manje jer je crveni karton dobio Šabanović.

Ovom utakmicom Sarajevo je završilo pripreme u Turskoj, a povratak u Sarajevo planiran je u srijedu.