Luka i Filip nedovoljni za pobjedu Ajntrahta

U utakmicama 1/16 finala Lige Evrope od 21 sat bilo je dosta golova, preokreta, ali i majstorije Luke Jovića i Filipa Kostića.

Ajntraht iz Frankfurta je dva puta vodio protiv Šahtjora u Harkovu, ali nije uspio da pobijedi. Ipak, rezultat od 2:2 Nijemcima daje veće šanse u revanšu i šansu da se nađu u osmini finala.

Za nas najbitniji momenat na meču se dogodio u 50. minutu, kada je Luka Jović sa aut-li
nije, sa pozicije desnog krila, poslao idealan centaršut na drugu stativu, a tamo perfektno iz prve reagovao Filip Kostić.

Gol koji je "
pao" poslije akcije srpskih reprezentativaca bio je za vođstvo Ajntrahta od 2:1, ali je do kraja meča fenomenalni tajson uspeo da poravna rezultat. Gosti su prvi postigli gol u sedmom minutu preko Martina Hinteregera, a samo dva minita kasnije izjednačio je Marlos iz penala.

Kostić

Uzbudljiv početak utakmica upotpuni je Taras Stepanenko, koji je u 11. minutu već dobio drugi žuti karton.

Preokretu su napravili Viktorija i Klub Briž. Česi su poslije prvog dijela u Plzenju gubili od Dinama iz Zagreba, jer je Španac Dani olmo vrlo lepu akciju "modrih" pretvorio u gol. Međutim, u drugom dijelu na scenu je stupio Ludek Pernica i sa dva gola dao veliki doprinos u pobjedi od 2:1.

Istim rezultatom je Klub Briž savladao Salcburg u Belgiji. Čelsi je kao gost, takođe, sa 2:1 pobijedio Malme, Napoli je bio bolji od Ciriha u Švajcarskoj 3:1, Sportnig je poražen kod kuće od Viljareala 0:1, dok je Valensija pobijedila 2:0 na Seltik parku.