Eibar ne gubi kod kuće, pa čak i kada je 0:2

U prvom meču 24. kola Primere Eibar i Hetafe podelili bodove.

Primera: Eibar - Hetafe 2:2 Izvor: MONDO portal / Marko Čavić

Eibar je poslednji put izgubio u Primeri na svojoj "Ipururi" još 28. septembra prošle godine, kada ga je Sevilja pobedila 3:1. Pre toga je ove sezone još samo Ueska pobedila "gansmitse" u gostima…

Na poslednjih devet utakmica Eibar ne zna za poraz kada je domaćin, a tako će ostati i nakon prve utakmice 24. kola, iako je Hetafe vodio 2:0 u drugom poluvremenu.

Eibar je do kraja uspeo da izjednači na 2:2, a imao je prilike i da osvoji sva tri boda.

Hetafe je do prednosti stigao u 37. minutu preko Haimea Mate. Kada je Dimitri Fulkvije u 52. postigao drugi gol za goste, činilo se da bodovi ovaj put neće ostati u Eibaru.

Međutim…

Vrlo raspoložen do kraja utakmice bio je Šarles. Brazilac je prvo u 67. iskoristio penal, da bi u 80. minutu poravnao rezultat.

Hetafe je na petom mestu sa 36 bodova, dok Eibar na 10. poziciji ima 31.