Šest golova na "generalci" Sarajeva

Fudbaleri Sarajeva savladali su kakanjski Rudar (4:2) u generalnoj probi pred proljećni dio sezone u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

Sarajevo - Rudar 4:2, pripreme Izvor: MONDO/Samir Cacan

Izabranici Husrefa Musemića položili su "generalku" pred početak drugog dijela sezone slavivši ubjedljivu pobjedu nad Rudarom iz Kaknja - 4:2 (2:1).

Bordo tim je do prednosti stigao u 38. minutu preko Mersudina Ahmetovića, nakon što je prethodno Amar Rahmanović pogodio stativu, a visoki centarfor odbijanac sproveo u mrežu - 1:0.

Međutim, gosti su poslije pet minuta stigli do izjednačenja golom Aldina Kovačevića, da bi već u narednom minutu domaćinu dosuđen penal, a Rudar je ostao sa deset igrača zbog crvenog kartona.

Siguran sa "kreča" za novu prednost tima sa Koševa bio je Krste Velkoski - 2:1.

U nastavku su Musemićevi igrači u 51. minutu opet poveli pogotkom Aldina Šišića, ali se nisu predavali gosti i već poslije četiri minuta igre ponovo smanjili preko Mustafe Mušije.

U tim trenucima Kakanjci su pogodili stativu, imali još jednu stopostototnu šansu za izjednačenje, ali je do kraja Sarajevo uspjelo da postigne još jedan pogodak.

Ponovo je strijelac bio Šišić u 84. minutu postavivši konačnih 4:2.

Sarajevo: Kovačević, Lazić, Mujakić, Hebibović, Pidro, Stanojević, Crepulja, Rahmanović, Tatar, Velkoski, Ahmetović.

Rudar Kakanj: Bekan, Čehajić, Fočo, Musić, Goralija, Cana, Subašić, Kobilica, Hrelja, Kovač F., Spahić.