Borac m:tel pobjedom ovjerio četvrtfinale!

Rukometaši Borca m:tel savladali Švijesu i u revanšu osmine finala EHF Čelendž kupa odigranom u ispunjenom Boriku.

UŽIVO: Borac - Švijesa Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Poslije pobjede 29:16 u Vilnjusu prije sedam dana, Borac m:tel  je i u revanšu odigranom u Banjaluci upisao pobjedu protiv Švijese.

Rukometaši Borca sa 23:22 savladali su litvansku Švijesu i ovjerili plasman u četvrtfinale EHF Čelendž kupa.

Crveno-plavi su pred ispunjenom dvoranom Borik i uz podršku "Lešinara" koji su se vratili na tribine, zasluženo stigli do trijumfa, iako on nije bio ubjedljiv kao onaj u Litvaniji.

Ovog puta proradio je Drabavičius na desnom krilu i postigao osam golova, ali praktično je on bio jedini pravi problem za odbranu Borca.

Serija Borca 4:0 na samom startu nagovijestila je da bi ovo mogao biti još jedan ubjedljiv trijumf, a samopouzdanje je ulivao i odlični golman Bojan Ljubišić, pa je Borac održavao tri gola prednosti u prvom poluvremenu.

Trener Borca Mirko Mikić nije mnogo čekao da pruži priliku mladom Marku Lukiću, a ovaj je opravdao povjerenje solidnom partijom, a nešto kasnije ušao je i Arsenije Bubić.

Crveno-lavi otišli su na odmor sa tri gola prednosti - 14:11, a odmah po povratku iz svlačionica povećali su i na maksimalnih 16:11, međutim, Litvanci su vratili sa dva brza gola.

Poslije 42 minute igre pri rezultatu 17:14 Ljubišić je upisao svoju 11 odbranu, a odmah potom prepustio svoje mjestu Armanu Beširević.

Iako je Beširević već u pvom napadu gostiju upisao odbranu, Litvanci su krenuli da smanjuju prednost, prvenstveno zbog loše igre domaćih u napadu.

U odbrani Borac nije mogao da zaustavi Drabavičiusa koji je osmim golom donio prvo izjednačenje - 18:18, nakon čega se vratila neizvjesnost u meč.

igralo se praktično gol za gol sve do 22:22, a onda je Švijesa poslije promašenog sedmerca Unčanina imala priliku i da povede, međutim, Beširević je to spriječio.

Imali su Litvanci još dve prilike za vođstvo, a kada to nisu realizovali Miljković je postavio konačnih 23:22 za minimalnu, ali značajnu pobjedu Borca.

Uslijedilo je slavlje rukometaša, prvo na centru, a potom i pred svojim navijačima.

Najefikasniji kod Borca bili su Unčanin i Miljković sa po četiri gola, a tri je postigao Nježić, koliko je postigao i mladi Lukić koji je odigrao vrlo dobar meč.

Kog gostiju Drabavičius je postigao osam, a Ugianskis pet golova.

Dosta promašaja na obje strane, sada Miljković pogađa stativu

Propao je još jedan pokušaj da Švijesa dođe do vođstva, bila je to previsoka lopta za "cepelin" Drabavičiusa

Italijani su sudili korake u napadu, ali je Daničić sjajnom intervencijom u odbrani spriječio Litvance da povedu iz kontre.

Beširević je odbranio i spriječio prvo vođstvo Švijese!

20:19 Unčanin sada pogađa

19:19 Miljković je solo akcijom doveo Borac u vođstvo ali je Svilpa uzvratio poslije "brzog centra" gostiju

18:18 PRVO IZJEDNAČENJE na utakmici. Još jedan gol sjajnog Drabavičiusa

18:17 Nisu dobro kombinovali Daničić i Rađenović, a na drugoj strani Drabavičius postiže svoj sedmi gol

18:16 Saibokas i Drabavičius su pogađali i Mikić tajm-autom želi da zaustavi ovu mini seriju gostiju

18:14 Beširević je odmah upisao odbranu, a Savić povisio na četiri razlike

Sjajna odbrana Ljubišića koji poslije 42 minute igre i 11 uspješnih odbrana napušta igru uz ovacije publike.

17:14 Ugianskis pogađa iz sedmerca

17:13 Ćelić pogađa poslije nekoliko minuta bez golova

16:13 Ugianskis je pogodio iz sedmerca, a potom i Antanavičius, poslije osme odbrane Pelede

16:11 Nježić postiže svoj treći gol

15:11 Isključenje za Litvance. Unčanin je pogodio za najveću prednost na utakmici

Počelo je drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

Ljubišić je odbranio, a Anježić nije uspio preko cijelog terena da postigne gol na isteku prvog poluvremena

14:11 Nježić je pogodio, nakon što je lopta uz malo sreće došla do njega

13:11 Litvanci su manjili, a Mikić tražio tajm-aut

13:10 Iskusni Unčanin je istrčao kontru i vratio Borac na "plus tri"

12:10 Hrabro je ušao mladi Lukić i postigao svoj drugi gol

11:10 Unčanin je pogodio, ali ponovo Drabavičius sa desnog krila uzvraća

10:9 Borac je imao dva igrača manje i Drabavičius pogađa za samo jedan gol razlike

Litvanci su i dalje u napadu poslije tajm-auta, a problem za Borac je drugo isključenje Miljkovića

10:8 Brzo su Litvanci iskoristili igrača više, taj višak iskočio je na krilu odakle pogađa Svilpa

Novo isključenje za Borac, ovog puta Šešić će odmoriti dva minuta

10:7 Osamnaestogodišnji Marko Lukić pogađa na oduševljenje domaće publike

9:7 Ugianskis iz sedmerca trese mrežu

9:6 Buljina je ušao u igru i odmah pogodio

Mikić je već sada pružio priliku mladom Marku Lukiću, najmlađem igraču crveno-plavih

8:6 Drabavičius postiže svoj treći gol

8:5 Brzi gol Savića

7:5 Jurašius se dobro izborio na "crti" i pogodio

7:4 Šešić vraća "plus tri"

6:4 Ćelić je pogodio, ali Drabavičius je iskoristio grešku Rađenovića i postigao novi gol poslije kontre

5:3 Antanavičius pogađa

5:2 Litvannci sus e odbranili, a onda Drabavičius sa krila pogodio i smanjio na tri gola razlike

5:1 Rađenović je pogodio, a na drugoj strani Ljubišić odbranio, pa je Borac ponovo u napadu

4:1 Pokušao je Borac sa šest igrača u polju i bez golmana, ali su Litvanci to kaznili golom Seibokasa