Sergej je probao, ali ovo je Seviljino takmičenje!

Lacio se oprostio od Evrope, jer je izgubio i u Andaluziji.

Sevilja ne pobeđuje u Ligi Evrope (LE) samo onda kada u njoj ne učestvuje.

Petostruki osvajač drugog po snazi evro-takmičenja vratio se u LE posle dve sezone nastupa u nokaut fazi Lige šampiona i rutinski preskočio prvu prepreku:

Sevilja - Lacio 2:0 (1:0) /prvi meč 1:0)

Golovima Visama Ben Jedera iz odbitka u 20. minutu i Pabla Sarabije posle poluokreta i asistencije Hesusa Navasa, rekorder u broju titula LE nije se previše namučio protiv Rimljana, koji se ipak nisu lako predali.

Sergej Milinković Savić vratio se na teren nakon "preskočenog" meča u Seriji A i pokušao je da pomogne iako je bilo očigledno da nije potpuno spreman zbog povrede butnog mišića.

Srpski vezista na terenu je proveo 55 minuta i neposredno pre izlaska, pri rezultatu 1:0, umalo je namestio gol Frančesku Aćerbiju, koji se ipak nije snašao u situaciji "jedan na jedan".

Žreb za osminu finala Lige Evrope zakazan je za petak, a termini su 7. i 14. mart.

Sergej je saigraču poslao idealnu, "dubinsku" loptu, ali Aćerbi ipak nije Ćiro Imobile, pa je Sevilja "preživela" taj nalet, kao i još nekoliko kasnijih pokušaja Italijana.

Iako je španski tim u 60. minutu ostao bez isključenog Frana Vaskeza, Lacio nije dugo imao brojčanu prednost, jer je desetak minuta kasnije napolje morao i srpski vezista sa crnogorskim pasošem, Adam Marušić, zbog udaranja protivnika laktom.

Trener Rimljana Simone Inzagi polako se mirio sa porazom i eliminacijom, a njegov tim je do kraja primio još jedan gol i tako se oprostio od kontinentalnog fudbala za ovu sezonu.