Zvezda i Mega za F8 juniorske Evrolige

Ubedljivi srpski timovi na juniorskom evroliginom turniru "Marko Ivković" koji se održava u Beogradu. Igraju za F8!

Zvezda i Mega za F8 juniorske Evrolige Izvor: MN PRESS

Očekivano srpsko finale kvalifikacionog turnira juniorske Evrolige u Beogradu.

Mladi košarkaši Crvene zvezde mts ubjedljivo su savladali i Cedevitu (102:59) i trećim trijumfom u grupi sa još Olimpijakosom i Venecijom obezbijedili prvo mjesto, dok je iz druge grupe kao pobjednik "izašla" Mega savladavši i sarajevske Sparse (86:55).

Veliko finale zakazano je za nedjelju od 19 časova u Železniku, a pobjednik tog duela obezbijediće mjesto na F8 juniorske Evrolige.

S obzirom na to da je Zvezda osvojila prethodnih osam kvalifikacionih turnira u Beogradu, biće favorit i u nedjelju, ali i zbog činjenice da je "čistila" rivale s parketa u prethodna dva dana.

U pobjedi nad Cedevitom najefikasniji bio je Lazar Vekić (15), Bojan Tomašević i Vukašin Mašić su dodali poen manje (14), dok su dvocifreni bili još i Nikola Manojlović (12), Marko Pavićević (12) i Nemanja Popović (10).

Kada je u pitanju Mega ona se prije svega oslonila na odličnog Marka Kjajevića (20 poena), dok je dabl-dabl učinak sa 13 poena i 11 asistencija imao Aleksa Marković.

Pobjednik beogradskog turnira plasiraće se na završni Fajnal-ejt, koji će biti organizovan paralelno sa Fajnal-forom Evrolige u Vitoriji, od 17. do 19. maja. Mesto na finalnom takmičenju na prethodnim kvalifikacionim turnirima već su izborili Valensija (u Valensiji), Real Madrid (u Minhenu) i Žalgiris (u Kaunasu).

Kao i prethodnih godina učešće će dobiti i još tri ekipe kojima će Evroliga uručiti specijalne pozivnice za finalni Adidas NGT turnir.

Sve utakmice turnira "Marko Ivković" direktno prenosi TV Arena sport.