Denver odigrao meč sezone: 40 asistencija i 26 razlike!

Minesota Timbervulvsi imaće priliku da izbegnu "metlu" u duelima sa Nagetsima u poslednjem meču ligaškog dela sezone.

Košarkaši Denver Nagetsa podelili su među sobom 40 asistencija na 51 pogodak iz igre u trećoj i daleko najubedljivijoj pobedi nad Minesota Timbervulvsima ove sezone.

Posle pobeda od dva i jednog poena razlike u Mineapolisu, ekipa trenera Majkla Malouna "gazila" je rivala do maksimalnih 26 poena, koliko je bilo i na kraju – 133:107.

Denver je imalo jednu pobedu u poslednjih pet mečeva i tri dana "fore" da analizira novi ubedljiv poraz od Golden Stejt Voriorsa ove sezone - 122:105, a Maloun kaže da su trening i sastanci sa gledanjem snimaka utakmica na kraju dali rezultate.

Denver Minesota

Nagetsi nisu ostvarili više asistencija na jednom susretu od 2013. godine, a među najboljima bili su centri - Mejson Plamli sa osam i Nikola Jokić sa sedam.

Naš as za svega 26 minuta u igri, premda Maloun nije komentarisao njegovu neuobičajenu minutažu, postigao je i 18 poena (9/14 iz igre) i osam skokova, što ga je učinilo trećim strelcem ekipe iza Džamala Mareja sa 30 (4/6 tri) i Pola Milsapa sa 23 poena i pet skokova.

Upravo su Jokić, Milsap i Marej inicirali seriju 11:2 za vođstvo od 78:61 trećoj četvrtini, u kojoj je srpski centar učestvovao sa šest poena i dva ofanzivna skoka (pretvorena u koševe), a na koju "vukovi" potom nisu uspeli da odgovore.

Istok: Milvoki 51-17, Toronto 48-20, Filadelfija 43-25, Indijana 43-25, Boston 41-27, Bruklin 36-33, Detroit 34-32, Majami 31-35, Orlando 31-37, Šarlot 30-37, Vašington 28-39, Atlanta 23-45, Čikago 19-50, Klivlend 17-51, Njujork 13-55.

Zapad: Golden Stejt 45-21, Denver 44-22, Hjuston 42-25, Oklahoma 41-26, Portland 41-26, San Antonio 39-39, L. A. Klipers 39-30, Juta 37-39, Sakramento 33-33, Minesota 32-36, L. A. Lejkers 31-36, Nju Orleans 30-40, Memfis 28-40, Dalas 27-40, Finiks 16-52.

Dario Šarić doprineo je padu Timvervulvsa na 17 razlike loše ubačenom loptom, što je Geri Heris kaznio momentalnom trojkom i potom promašajem za tri poena na koji se Marej nadovezao lagano ubačenim "step bek" šutem za dva na drugoj strani, nakon čega je ekipa trenera Rajana Saundersa bila "spremna" za ubedljiv poraz.

Treću četvrtinu, u kojoj je domaćin ubacio 36 poena, Milsap je završio trojkom sa svoje polovine uz zvuk sirene i tako dodatno "ubio" moral protivnika pred poslednjih 12 minuta.

Minesota će 11. aprila ponovo doputovati u Kolorado i u poslednjoj, 82. utakmici ligaškog dela imati priliku da izbegne "metlu" u duelima sa Denverom, sa kojim ima "nerešene račune" još od poslednje ligaške utakmice iz prethodne sezone u kojoj se igralo za plasman u plej-of.

Vulvsi su dobili taj meč u Mineapolisu i produžili niz Nagetsa bez plasmana u doigravanje, ali su se uloge ove sezone promenile pa tako sada Minesota nada "klacka" za osmoplasiranom Jutom Džez sa pet pobeda zaostatka.

Karl-Entoni Tauns bio je daleko najefikasniji igrač gostujućeg sastava sa 34 poena i deset skokova, a u jednom duelu sa Jokićem "1 na 1" gotovo je oborio našeg košarkaša promenom ritma.

Malounov tim odigraće još 17 utakmica do početka plej-ofa i pokušati da odbrani drugo mesto na Zapadu od zahuktalih Hjuston Roketsa, koji su u seriji od devet pobeda. Nagetsi nisu ušli u plej-of od sezone 2012/13 kada su pod vođstvom trenera Džordža Karla izgubili u prvoj rundi od Voriorsa rezultatom 2:4.

Bio je to četvrta eliminacija u prvom kolu u nizu računajui od finala konferencije iz sezone 2008/09 i poraza od Lejkersa u šest utakmica.

U poslednjoj sezoni do Jokićevog dolaska u ligu skor ekipe bio je 30-52, nakon čega je "grumenje" napredovalo iz godine u godinu ka onome što ove sezone predstavlja u jačoj od dve konferencije - 33-49, 40-42, 46-36 i aktuelnih 44-22.

Denver u naredne dve utakmice dočekuje Dalas Meverikse i Indijana Pejserse pa kreće na turneju po Istoku tokom koje će gostovati Boston Seltiksima, Vašington Vizardsima, Njujork Niksima i Pejsersima.