RK Borac m:tel će braniti titulu!

Rukometaši Borca m:tel plasirali su se u finale Kupa BIH, a za to im je bio dovoljan remi 27:27 u revanšu sa Bosnom. Junak Borca ponovo golman Ljubišić.

Kup BIH polufinale revanš Borac - Bosna Visoko 27:27 Izvor: MONDO

Borac m:tel braniće titulu pobjednika Kupa BIH pošto je u polufinalu izbacio upravo prošlogodišnjeg finalistu, Bosnu iz Visokog.

Crveno-plavi su u prvom meču u Visokom slavili 28:24, a večeras uz podršku svojih navijača, popularnih "Lešinara" sačuvali tu prednost odigravši 27:27 sa Bosnom u banjalučkom Boriku.

Borac je dobro otvorio meč i poveo 6:3, ali su gosti poslije isključenja Rađenovića uspjeli da izjednače poslije 15 minuta igre na 6:6.

Trener Borca bio je prinuđen da zove tajm-aut poslije vođstva Bosne 8:7, ali ekipa iz Visokog, održavala je dva razlike do kraja prvog poluvremena – 14:12.

Borac je dva puta vraćao egal, drugi put pogotkom golmana Ljubišića za 16:16, da bi Bosna ponovo stigla do „plus dva“ – 19:17.

Banjalučani su uspjeli d aizjednače na 20:20, a potom i da povedu pet minuta prije kraja kada je pogodio Šešić.

Uspjeli su gosti u završnici a izjednače, da bi meč završio remijem 27:27.

Najzaslužniji za plasman Borca u finale Kupa BIH bio je golma Ljubišić sa 15 odbrana, a najefikasniji su bili Dakić i Unčanin sa po pet golova, dok je Rađenović postigao gol manje.

U ekipi Bosne Harmandić je bio najefikasniji sa sedam postignutih pogodaka.

Rukometaši Borca u finalu će se boriti za svoju sedmi trofej Kupa BIH, a protivnik će im biti pobjednik iz drugog polufinalnog duela između Izviđača i Vogošće.

Izviđač je u prvom meču savladao Vogošću 27:23.