Milutinov čestitao Micovu i Nedoviću

U duelu srpskih košarkaša u Milanu dvojac Armanija upisao je važnu pobjedu protiv Olimpijakosa, ali italijanska ekipa nije uspjela da nadoknadi "minus 14“ protiv Grka, a tek ju čeka paklen raspored.

Evroliga 26 kolo Armani - Olimpijakos 66:57 Izvor: MN PRESS

Kada je riješeno pitanje pobjednika u duelu Armanija i Olimpijakosa krenula je borba za koš-razliku, a na kraju i jedni i drugi su pobjednici i poraženi.

Armani je savladao je Olimpijakos 66:57 u direktnoj borbi za plasman u plej-of, međutim, klub iz Pireja uspio je da sačuva bolji međusobni skor pošto je u Grčkoj slabio 99:75, pa će imati "adut u rukavu“ u finišu sezone u Evroligi.

Mnogo bolju partiju pružila je ekipa Simonea Pjaniđanija, osim u drugoj četvrtini kada ih je Olimpijakos ostavio na samo ČETIRI poena (4:13).

To međutim nije uticalo mnogo na rezultat, naprotiv, crveno-bijeli su samo smanjili na 23:23 za kraj druge četvrtine.

Armani je sve riješio u trećem periodu, koji je završio sa dvocifrenom prednošću (49:39), međutim, Olimpijakos u čijim redovima je Nikola Milutinov odigrao zapaženu ulogu sa 13 poena i devet skokova, nije dozvolio da upiše "dvostruki“ poraz.

Poslije 40 minuta igre srpski centar čestitao je sunarodnicima, Vladimir Micovu (13 poena) i Nemanji Nedoviću (8 poena), te Majku Džejmsu koji je sa 27 poena predvodio Armani do zaslužene pobjede, ali borba za plasman u plej-of daleko je od završene.

Poslije 26. kola Armani ima skor 14:12, Olimpijakos je na 13:13, a obje ekipe u trci su za TOP 8 sa Makabijem, Baskonijom, Panatinaikosom, pa i Bajernom.

U tu trku Armani će uprkos večerašnjoj pobjedi ući sa mnogo manje samopouzdanja jer ga čeka paklen raspored. U narednom kolu italijanska ekipa gostovaće Real, potom dočekati Panatinaikos i Fenerbahče, a onda u posljednjem kolu gostovati Efesu.

Olimpijakos ima bolji međusobni skor, ali i daleko bolji raspored u posljednja četiri kola. Prvo će dočekati Bajern, potom gostovati kod Gran Kanarije, a onda završiti sezonu sa dvije utakmice kod kuće – protiv Žalgirisa i Darušafake.

Baskonija - Budućnost 20.30

TABELA: Fenerbahče 21-4, CSKA 20-5, Real 20-6, Efes 17-9, Barselona 15-10, Baskonija 13-12, Armani 14-12, Olimpijakos 13-13, Makabi 12-14, Panatinaikos 12-13, Bajern 12-14, Žalgiris 11-15, Himki 9-17, Budućnost 6-19, Gran Kanarija 7-19, Darušafaka 3-23.

PAROVI 27. KOLA: Efes – CSKA, Fenerbahče – Budućnost, Olimpijakos – Bajern, Barselona – Gran Kanarija (19. mart), Darušafaka – Himki, Panatinaikos – Baskonija, Makabi – Žalgiris, Real – Armani (20. mart)