Kari, šta ti bi? Pešić isključen u 1. minutu!

Trofejni trener završio je učešće na utakmici protiv Fenerbahčea poslije svega 60 sekundi igre.

Svetislav Pešić isključen u 1. minutu meča Fenerbahče - Barselona  Izvor: MN PRESS

Svetislav Pešić u petak je isključenjem već u prvom minutu utakmice vjerovatno postavio novi evroligaški rekord, makar u konkurenciji trenera.

Popularni Kari je na početku meča Fenerbahče - Barselona neuobičajeno oštro protestovao zbog toga što nije dosuđen faul nad Jakom Blažičem prilikom prodora pod koš.

Pešić se nameračio na mladog litvanskog sudiju Gitisa Viliusa, koji je pokušao da ga zaobiđe i sasiječe u korjenu svaki pokušaj diskusije, ali mu je trofejni 69-godišnji strateg tri puta tijelom prepriječio put.

Autoritet koji ima zbog staža i ostvarenih rezultata u nekim drugim situacijama bi mu pomogao da se izvuče sa samo jednom tehničkom greškom, ali ovog puta je dobio i isključujuću.

U trenutku kada je vođenje utakmice preuzeo pomoćni trener Barse, rezultat je bio svega 3:2 u korist Fenera!

Tim Željka Obradovića je u 26. kolo Evrolige ušao kao prvi na tabeli (skor 21-4), dok su Katalonci sa 15-10 bili na petom mjestu, gdje će i ostati bez obzira na ishod utakmice u Istanbulu.