Kad je najteže, Slukas je najmirniji!

Fenomenalni Grk sprečio pobedu Barselone u Istanbulu.

Fenerbahče - Barselona 88:82  Izvor: MN PRESS

Svetislav "Kari" Pešić isključen je u 1. minutu utakmice Fenerbahče - Barselona i sa strane je gledao kako njegov tim stiče, čuva, pa na kraju ipak ispušta prednost na parketu lidera.

Vodili su Katalonci do dva i po minuta pre kraja, ali onda im je presudio odlični Grk, Kostas Slukas:

Fenerbahče - Barselona 88:82 (16:23, 21:15, 15:23, 36:21)

Iako je Pešićev tim uoči poslednjih pet minuta imao vođstvo od sedam poena prednosti (76:69), Slukas je "vezao" sedam poena, sa naglaskom na trojku uz korak unazad, kojom je izjednačio na 77:77 i najavio preokret tima Željka Obradovića.

Usledio je i Slukasov koš za 22. poen i 79:77, kao i slobodna bacanja krilnog centra Nikole Melija (81:77), a zatim i druga važna trojka kapitena Fenera Meliha Mahmutoglua u završnici, za nedostižnih 84:78.

Do kraja su ostale 22 sekunde i bilo je jasno da Barsa neće uspeti da nanese Feneru prvi evroligaški poraz kod kuće ove sezone.

Obradovićev tim, lider tabele, kod kuće ima evroligaški skor 13-0!

Pored toga što je bio najefikasniji igrač utakmice, Slukas nije promašio šut za tri (5/5!) i ostvario je čak 11 asistencija. U ovom slučaju, brojke savršeno govore kako je dobru partiju odigrao jedan od stubova "Žocovog" Fenera.

Evroliga Barselona
Izvor: Youtube/Euroleague Basketball

Dvocifreni učinak među domaćima imali su i Bobi Dikson (19 poena) i Nikolo Meli (13). Srpski internacionalci nisu bili raspoloženi za šut, pa je Nikola Kalinić pogodio samo jedan od osam šuteva iz igre (4 poena), a Marko Gudurić je ubacio dva od sedam pokušaja (5 poena).

Sa druge strane, Barsa je imala petoricu igrača sa dvocifrenim brojem ubačenih poena. Jaka Blažič bio je prvi strelac ekipe sa 15, pratili su ga Ante Tomić i Kris Singlton (po 12), kao i Kajl Kjurik (11) i Viktor Klaver (10).

Katalonci su posle ovog poraza ostali na petoj poziciji, ali sada sa dva trijumfa zaostatka za četvrtoplasiranim Efesom.